شبكه ایران كالا: برای دستیابی به رشد اقتصادی، راهی جز جهش تولید نداریم

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری بیان کرد: به دلیل ضرورت های ایجاد فرصت های شغلی و ضرورت پاسخگویی به تقاضای فزاینده اشتغال جوانان تحصیل کرده و در حقیقت دستیابی به رشد اقتصادی، راهی جز جهش تولید نداریم.

1399/01/18
|
12:22

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا برنامه «بدون انقضاء» رادیو گفت و گو در خصوص تحقق شعار سال با حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام والسلمین مجید انصاری در آغاز با اشاره به سبک زندگی امام خمینی (ره) گفت: امام در منزل به هیچ وجه شخصیت سیاسی خود را نداشتند و عضوی از اعضای خانواده محسوب می شدند؛ ایشان پدری بسیار مهربان و همسری بسیار فداکار بودند و در اعیاد در کنار خانواده در نهایت احترام حضور داشتند و در واقع امام خمینی احترام زیادی به سنت های ملی و اسلامی می گذاشتند.

وی در ادامه به نام گذاری امسال به عنوان «جهش تولید» اشاره کرد و بیان داشت: این نام گذاری از سوی رهبر معظم انقلاب یک انتخاب هوشمندانه و ضرورتی قطعی در دوران فعلی است. اگر به جهش تولید قبل از کرونا نگاه می کردیم، یک نوع نگاه داشتیم و امروز باید نگاه متفاوتی داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اهمیت جهش تولید اظهار کرد: امروز شرایط اقتصادی به جهت کاهش رشد اقتصادی و آسیب هایی که دشمنان سعی کردند از طریق تحریم ها بر اقتصاد وارد کنند، سخت است. به دلیل ضرورت های ایجاد فرصت های شغلی و ضرورت پاسخگویی به تقاضای فزاینده اشتغال جوانان تحصیل کرده و در حقیقت دست یابی به رشداقتصادی، راهی جز جهش تولید نداریم.

وی تاکید کرد: در مسیری که پیش رو داریم هم باید عقب ماندگی ها را جبران کنیم و هم به تقاضای فزاینده کار را پاسخ دهیم. برای این امر الزاماتی وجود دارد که بدون توجه به آن ها، دستیابی به این هدف غیر ممکن است. در ابتدا باید زمینه های جهش در عرصه های اقتصاد ملی بر اساس مزیت های موجود کشور شناسایی کنیم که شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها از جمله آن ها هستند.

حجت الاسلام والسلمین مجید انصاری از بازاریابی برای فروش به موقع محصولات و خدمات تولیدی به عنوان یکی از ضروریات جهش تولید یاد کرد و افزود: اگر تولید داشته باشیم اما بازاری برای فروش تولیدات وجود نداشته باشد، دستیابی به جهش تولید امکان پذیر نخواهد بود.

وی به تامین منابع مورد نیاز برای جهش تولید اشاره کرد و گفت: جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و افزایش بهره وری عوامل تولید در راستای تحقق شعار سال اهمیت زیادی دارند. متاسفانه عوامل تولید در ایران فوق العاده پایین است.

دسترسی سریع