خبرگزاری دانشجو: خودرو‌های فاقد معاینه فنی تا 15 اردیبهشت جریمه نمی‌شوند

مدیرعامل ستاد فنی خودرو‌های تهران گفت: دوربین‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر همچون گذشته موارد را ثبت می‌کنند، اما در شرایط فعلی، خودرو‌های فاقد معاینه فنی تا 15 اردیبهشت اعمال قانون و جریمه نخواهند شد.

1399/01/31
|
13:03

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حسین مقدم که در یک برنامه رادیویی با موضوع "فاصله گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی خودروها" سخن می‌گفت، در پاسخ به این سوال که معاینه فنی برای خودرو‌ها در شرایط کنونی الزامی است یا خیر؟ تصریح کرد: معاینه فنی برای کلیه خودرو‌های در حال تردد یک الزام است، اما سردار هادیان فر در روز‌های پایانی سال گذشته اعلام کردند که خودرو‌های فاقد معاینه فنی تا 15 اردیبهشت ماه اعمال قانون نمی‌شوند.

مدیرعامل ستاد فنی خودرو‌های تهران یادآور شد: دوربین‌های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر همچون گذشته موارد را ثبت می‌کنند؛ اما در این شرایط خودرو‌های فاقد معاینه فنی تا 15 اردیبهشت ماه اعمال قانون و جریمه نخواهند شد.

وی با اشاره به ازدحام شدید در مراکز معاینه فنی به دلیل مشمول شدن 200 تا 300 هزار خودرو برای مراجعه به این مراکز در اسفند و فروردین ماه هر سال گفت: برای جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی این فرصت داده شد تا در یک بازه زمانی بیشتری نسبت به معاینه فنی خودرو اقدام کنند.

مقدم با اشاره به فعالیت همه روزه کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران از ساعت 8 صبح تا 16:30 بیان کرد: ما حسب بخشنامه وزارت بهداشت و شهرداری تهران، اقدامات گسترده‌ای درخصوص فاصله گذاری اجتماعی انجام دادیم از جمله اینکه خطوط امنی را در سالن مراکز و بخش‌های دیگر مشخص کردیم تا مردم فاصله ایمنی را نسبت به یکدیگر رعایت کنند.

دسترسی سریع