خبرگزاری صدا و سیما: ولایتمداری و مردمی بودن دو ویژگی بارز سپاه است

رئیس اداره زمینی عملیات کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت : مهمترین ویژگی سپاه" ولایت مدار" بودن و" مردمی بودن" آن است.

1399/02/03
|
08:58

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سردار سیدمرتضی میریان ، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو به مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه سپاه با حضور جمعی از جوانان انقلابی و با تدبیر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تشکیل شد ،گفت: سپاه در همان روزی که تشکیل شد , ماموریت‌های خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه مهمترین ویژگی سپاه «ولایتمدار» بودن و« مردمی» بودن آن است، گفت: امروز سپاه پاسداران به کمک سایر نیروهای مسلح کشور توانسته امنیت خوبی را در ایران ایجاد کند و در این زمینه کارنامه خوبی دارد.

میریان با اشاره به گستردگی مرزهای ایران در حوزه های آبی و زمینی و همسایگی اش با 15 کشور خاطر نشان کرد : در همسایگی ایران برخی از کشورها اشغال شده اند یا اینکه از ثبات لازم برخوردار نیستند و قطعا این مسائل می‌تواند روی امنیت ایران تاثیر بگذارد ولی سپاه و دیگر نیروهای مسلح تلاش کرده اند که امنیت خوبی در کشور حاکم شود و در واقع می توان گفت از کارنامه خوبی در حوزه امنیت مرزها و دور سازی دشمن از کشور برخوردار هستند .

رئیس اداره زمینی عملیات کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عظمت نیروهای مسلح ایران از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از عظمت ملت ایران سرچشمه گرفته است، خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری سپاه دارای یکسری مأموریت‌های پیش‌برنده و یکسری مأموریتهای پیشرونده است .

میریان همچنین به فعالیت‌های سپاه در حوزه عمرانی و ایجاد اشتغال در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و افزود : سپاه به واسطه اقدامات خوب خود به خاری در چشم دشمنان تبدیل شده است.

این مقام مسئول در سپاه پاسداران همچنین در بخشی دیگر از صحبت های خود در این مصاحبه به فعالیت های سپاه در حوزه مبارزه با کرونا در کنار دیگر نیروهای مسلح کشور اشاره کرد و گفت : نگاه ما بر اساس وظایف مان به شیوع این ویروس نگاه« تهدید گونه» است.

میریان همچنین به مشارکت سپاه پاسداران در ضد عفونی کردن بسیاری از معابر و مکانهای عمومی کشور اشاره کرد و گفت: سپاه همچنین برنامه ریزی کرده که به حدود سه میلیون نفر از اقشار محروم و آسیب‌پذیر کمک هایی را ارائه کند.

دسترسی سریع