خبرگزاری صدا و سیما: تولید قدرت و دفع تهدیدات دشمن؛ رسالت اصلی سپاه

سخنگوی سپاه دفع تهدیدات دشمن و تولید قدرت برای کشور را رسالت اصلی سپاه برشمرد و گفت: کشورمان مجهز به یک نیروی دریایی صددرصد بومی و آماده به کار و تولیدکننده قدرت است.

1399/02/03
|
12:45

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در ارتباط تلفنی با سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آنتن رادیو گفتگو پخش شد.

سردار شریف در مصاحبه با رادیو گفتگو اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اولین نهاد‌هایی است که شورای انقلاب تاسیس آن را در بدو پیروزی انقلاب در دوم اردیبهشت 1358 قانونمند کرد و آن را به عنوان یکی از نهاد‌های حافظ دستاورد‌های انقلاب اسلامی بنیان گذاشت.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این تصمیم معجره گون امام راحل (ره) با شناخت از تهدیدات فراروی انقلاب اسلامی و دشمنان قسم خورده و شناخت از عمق دلبستگی مردم ایران به کشور و انقلاب اسلامی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه امام در بدو پیروزی اسلامی تاکید زیادی بر حفظ و تداوم جمهوری اسلامی داشتند، گفت: امام در کنار این موضوع مهم، سپاه را نیز تاسیس کردند و حتی پس از گذشت مدت‌ها از تاسیس سپاه، در سال 1364 در یک فرمان قوی و تدبیر حکیمانه دستور دادند که سپاه به نیرو‌های دریایی، زمینی و هوایی قدرتمند مجهز شود و این فرمان امام برکات بسیار زیادی برای جمهوری اسلامی داشت.

سردار شریف با اشاره به معطوف شدن حجم وسیع عملیات روانی دشمن در حوزه رسانه‌ای گفت: دشمن به دنبال القای این مطلب است که سپاه قواعد و ضوابط شناخته شده‌ای ندارد درحالیکه اولین نهادی که اساسنامه آن توسط شورای انقلاب تصویب و به جامعه اعلام شده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه تهدیدات دشمن علیه جمهوری اسلامی همیشه یکسان نبوده و در ابعاد مختلفی طراحی می‌شود، افزود: هر یک از این تهدیدات نوع خاصی از مقابله را می‌طلبد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن همواره با استفاده از موقعیت‌های مختلف به دنبال طراحی توطئه‌های جدید علیه جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

وی دفع تهدیدات دشمن و تولید قدرت برای کشور را رسالت اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برشمرد و ابراز داشت: خدا را شاکریم که در طول این چهل سال کشورمان مجهز به یک نیروی دریایی صددرصد بومی و آماده به کار و قادر به دفع تهاجمات دشمن و حفاظت از مرز‌ها و تولید قدرت در هوا فضا و قدرت پهپادی و موشکی شده است.

سردار شریف در پایان متذکر شد: البته تولید قدرت توسط سپاه صرفاً در تولید ادوات و تجهیزات نظامی خلاصه نمی‌شود بلکه تولید قدرت، فرهنگ و روحیه مردم و قدرت نرم برای پیشرفت و آبادانی کشور را نیز در بر می‌گیرد.

دسترسی سریع