خبرگراری صدا و سیما: سپاه، پاسدار انقلاب و حافظ کشور و خادم ملت است

سردار جوانی سپاه را پاسدار انقلاب و حافظ کشور و خادم ملت دانست و گفت: هر زمانی که کشور در معرض آسیب و خطر قرار گرفته و تهدید متوجه تمامیت ارضی و استقلال کشور بوده، سپاه پاسداران برای مقابله، حضور داشته است.

1399/02/06
|
09:20

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفتگو درباره گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران با سردار جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سردار جوانی در آغاز با تصریح بر اینکه عملکرد سپاه پاسداران برای مردم کاملاً مشهود است، گفت: شفافیت سپاه بر اساس رسالتی که در اساسنامه اولیه سپاه پاسدارن و قانون اساسی ذکر شده، مشخص است و همین مسئله سبب شد سپاه در حوزه‌های مختلف حضور داشته باشد.

هر زمانی که مردم دچار مشکل شدند و نیاز به کمک داشتند سپاه وارد شده است که نمونه‌های آن را می‌توان در ماجرای سیل و زلزله و یا همین شیوع ویروس کرونا مشاهده کرد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه از دشمنی آمریکایی‌ها با سپاه پاسداران گفت و بیان کرد: آمریکا بیش از 40 سال است که تلاش می‌کند انقلاب اسلامی را با شکست مواجه یا آن را دچار انحراف کند، اما آن‌ها ناکام ماندند و در ارزیابی هایشان به این جمع‌بندی رسیدند که سپاه توانسته است از انقلاب اسلامی صیانت و خطر‌های متوجه انقلاب اسلامی را دفع کند.

وی اظهار کرد: در بیانیه شورای انقلاب در سال 58 که برای تأسیس سپاه پاسدارن منتشر شد، یکی از اهداف تاسیس سپاه را پیشبرد امر عظیم انقلاب عنوان می‌کند. در قانون اساسی از سپاه به عنوان نگهبان و پاسدار انقلاب اسلامی یاد شده است.

سردار جوانی تصریح کرد: سپاه پاسداران در هر عرصه‌ای که دشمن قصد داشته با فشار، انقلاب اسلامی را متوقف کند، حضور داشته است. هر زمانی فشاری علیه انقلاب و تمامیت ارضی کشور ایجاد شده است، سپاه پاسداران حضور فعال داشته است.

وی با نقل این جمله امام که «اگر سپاه نبود، کشور نیز نبود»، گفت: این جمله در چند ماه نخست پس از شکل گیری سپاه است که کشور در معرض تهاجم و توطئه‌های شیطانی قرار داشت و طرح‌های بی ثبات سازی و ترور صورت می‌گرفت.

دسترسی سریع