خبرگزاری پانا: اجرا نشدن طرح ترافیک خیابان های پایتخت را قفل کرد

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، با ارائه توضیحاتی در مورد چرایی لغو طرح ترافیک در ایام شیوع ویروس کرونا در شهر تهران گفت شاهد قفل شدن برخی از نقاط شهر تهران به خاطر پارک شدن خودروها در نواحی مختلف شهر هستیم.

1399/02/09
|
10:30

محمد علیخانی، در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، با بیان اینکه از نظر شورای شهر تهران زیانهای آزاد شدن طرح ترافیک و لغو موقت این طرح کمتر از اجرای آن است، چرا که حمل و نقل عمومی شهر تهران در حالت عادی ظرفیت لازم را برای جابجایی شهروندان ندارد چه برسد در شرایط کرونایی که باید فاصله اجتماعی نیز رعایت شوند، اظهار کرد: برای اینکه فشار وارد به حمل و نقل عمومی تهران کاهش پیدا کند و شاهد افزایش هرچه بیشتر شیوع ویروس کرونا نباشیم، تصمیم گرفته شد که طرح ترافیک به صورت موقت لغو شود.

این مقام مسئول در شورای شهر تهران با بیان اینکه بعد از آزاد شدن این طرح شاهد به وجود آمدن یکسری مشکلات در سطح شهر تهران بودیم که البته این مشکلات قابل پیش‌بینی بود، افزود: مشاهده می‌کنیم برخی از کسانی که حتی ضرورتی برای ترددشان در این محدوده وجود ندارد در این محدوده در حال رفت و آمد هستند و ترددهای غیرضروری افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه بر اثر این ترددهای غیر ضروری، برخی از نقاط شهر تهران قفل شده است و معابر به محلی برای پارک خودروها تبدیل شده‌اند، گفت: حتی در جاهایی که علامت پارک ممنوع نصب شده است شاهد پارک کردن خودروها هستیم چنانکه در مقابل درب بسیاری از منازل و کوچه ها ماشین پارک شده و این مزاحمت‌هایی را برای مردم به وجود آورده است.

این عضو شورای شهر تهران وی با بیان اینکه زحمات ماموران راهور نیز در پی این موضوع افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: خطوط ویژه حمل و نقل نیز با اختلالاتی روبه‌رو شده است چنان که گاهی ازدحام ماشین‌ها در خیابان‌ها به حدی است که وارد خطوط ویژه می‌شوند و برای حمل و نقل عمومی مشکلاتی را ایجاد می‌کنند.

علیخانی با بیان اینکه در چند روز اخیر، اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نشست‌هایی را با حضور کارشناسان به منظور بررسی این مشکلات و یافتن راهکارها برگزار کرده‌اند، گفت: در روز یکشنبه راهکارهای ارائه شده نهایی می‌شود و ما نظرات خود را برای تصمیم گیری در اختیار ستاد ملی کرونا قرار می دهیم.

علیخانی در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌توان با افزایش ظرفیت حمل و نقل شهر تهران این مشکل را تا حدودی مدیریت کرد، افزود: حتی اگر شهرداری تهران پول لازم را در این زمینه در حال حاضر در اختیار داشت، تحقق این موضوع، زمان‌بر بود و به راحتی امکان تحقق این امر وجود ندارد.

وی همچنین شناور شدن ساعات کاری ادارات را نیز از جمله پیشنهادات مطرح عنوان کرد و افزود: همچنین یکی از این پیشنهادات اعمال طرح زوج و فرد در محدوده طرح ترافیک است البته به شرط اینکه سرویس ادارات ،تاکسی های اینترنتی و همچنین وسایل حمل و نقل مورد استفاده کادر درمان مستثنی باشند.

دسترسی سریع