خبرگزاری صدا و سیما: کوچک‌ترین تحرکات امریکایی‌ها در منطقه زیرنظر ماست

سردار رستگارپناه: تحرکات امریکا در منطقه و حوزه‌های جنگی برای ایران قابل رصد است.

1399/02/09
|
12:41

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مسئول مرکز مطالعات ملی امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) در برنامه رویداد،گفت: تحرکات امریکا در منطقه و حوزه‌های جنگی برای ایران قابل رصد است و عمده‌ترین وحشت امریکا این است که همه ظرفیت‌های روی زمین آن‌ها برباد رفته است.

سردار رستگارپناه کارکرد ماهواره نور را ناظر بر حوزه بازدارندگی دانست و افزود: بر اساس طراحی این ماهواره اطلاعات خبری کسب می‌کنیم و همسطح قدرت‌های مدعی این امر قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: کشور‌های فعال در امر ارسال ماهواره، همواره سایرین را رصد می‌کنند و خوشبختانه سپاه کلیه اقدامات را در فضای مرتبط با داخل پیش برد و از درز اطلاعات و لو رفتن مسائل جلوگیری کرد.

سردار رستگارپناه یادآور شد: زمانی که اقدام به عمل کردیم، همه در شرایط بهت و ترس قرار گرفتند که چطور نتوانستند اطلاعات را قبل از اقدام سپاه کسب کنند.

وی افزود: فضای دفاعی کشور به گونه‌ای است که هر چه مورد نیاز باشد با اتکا به دانشمندان جوان طراحی می‌شود.

سردار رستگارپناه گفت: امریکا تاکنون ماهواره‌هایی را در حوزه جاسوسی و فنی و تخصصی در مدار قرار داده و برای انحصار این حوزه ادعا می‌کردند که اجازه نمی‌دهیم ایران به این ظرفیت علمی و پیشرفت برسد.

وی افزود: "ما توانستیم" و امریکا می‌داند با این پیشرفت، همه شرایط امریکایی‌ها قابل رصد خواهد بود.

سردار رستگارپناه اضافه کرد: تحرکات امریکا در منطقه و حوزه‌های جنگی برای ایران قابل رصد است و عمده‌ترین وحشت امریکا اینست که همه ظرفیت‌های روی زمین بر باد رفته است.

مسئول مرکز مطالعات ملی امنیت پایدار دانشگاه امام حسین (ع) افزود: امریکا در شرایط تحریم همه ابزار‌ها را علیه ما وارد عمل کرده و تصور کردند ما زمین گیر می‌شویم، ولی با پرتاب ماهواره نور ثابت کردیم تحریم بر رشد فنآوری و علوم مانع ایجاد نمی‌کند.

سردار رستگارپناه گفت: همانطور که فرمانده سپاه تاکید کرد با کوچک‌ترین تحرک دشمن در منطقه برخورد می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امریکایی‌ها روندی را طی 40 سال گذشته برای برخورد با ما و محدودسازی دنبال کردند. ماهواره نور قدرت ما را به امریکا نشان داد و در آینده می‌دانند هیچ حرکتی از سوی آن‌ها اثر ندارد.

دسترسی سریع