سازمان حمایت مصرف كنندگان وتولیدكنندگان: بدون درج قیمت نخریم

مجید ارغنده پور از استقبال سازمان حمایت در بخش با سخنگویان رادیو گفتگو از پویش "گران نخرید" خبر داد و به تشریح اقدامات این نهاد در راستای مقابله با گران فروشی سخن گفت.

1399/03/25
|
09:48

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ به نقل از گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ مجید ارغنده پور در مصاحبه با بخش "با سخنگویان " در مجله خبری تحلیلی "رویداد" اظهار کرد: یکی از بیش ترین تخلفات اقتصادی، عدم درج قیمت کالا و خدمات است و واحدهای صنفی و مردم متوجه قیمت حقیقی این کالاها نمی شوند.

در سال های اخیر تلاش کردیم با اجرای قوانین، درج قیمت روی کالاهای مختلف اتفاق افتد و مردم شاهد آن باشند و امروز این اتفاق در مورد کالاهای بسته بندی پیاده سازی شده است.

به گفته ارغنده پور مردم با دیدن قیمت باید متوجه شرایط کالا شوند و واحد صنفی باید به درج قیمتی مبادرت کنند.

*مردم تخلف گزارش دهند

سرپرست روابط عمومی سازمان حمایت گفت: در پویش "بدون قیمت نخریم" به مردم اعلام شده از مغازه هایی خرید کنند که این حق را برای مشتری در نظر می گیرند و اگر واحدی قیمت ها را اعلام نکند، متخلف و تلفن 124 آماده دریافت شکایات مردم است.

ارغنده پور با اعلام اینکه درج قیمت روی کالا از تخلفاتی نظیر گران فروشی، تقلب و کلاه گذاشتن سر مردم جلوگیری می کند، افزود: اگر مردم بدون دانستن قیمت اقدام به خرید کنند، منافع خودشان دچار ضرر می شود.

*قرعه کشی تا پایان 99 ادامه دارد

ارغنده پور در پاسخ به سوال یکی از شنوندگان برنامه که در خصوص چگونگی حفظ حقوق مصرف کنندگان در قرعه کشی ثبت نام خودرو پرسید، اظهار کرد: نهادهای نظارتی این فرایندها را چک و بعد از تایید، اسامی اعلام می شود. برای ثبت نام خودرو واسطه ها حذف می شوند و اقدام مستقیم مردم، موجب شناسایی مصرف کنندگان واقعی می شود.

این کار تا پایان سال و در مراحل مختلف اتفاق می افتد و عرضه خودرو با سه شیوه و بصورت ثبت نامی ادامه خواهد یافت.

ارغنده پور همچنین از ثبت نام 45هزار خودروی دیگر از محصولات "ایران خودرو" در روزهای آتی خبر داد.

ارغنده پور از جمله حقوق 8گانه مردم را ناظر بر حقوق ضد انحصاری خواند و افزود: همه فعالیت هایی که این حقوق را پیاده سازی کند، مورد حمایت سازمان حمایت قرار می گیرد.

دسترسی سریع