خبرگزاری صنایع: معرفی 160 قلم کالا با درج قیمت در سامانه 124

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمایت 160 قلم کالا که قیمت‌هایشان در سامانه 124 درج شده را معرفی کرد.

1399/04/05
|
09:49

*** حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان


به گزارش خبرگزاری صنایع، مهرداد ایزدی حمایت از مصرف کننده را حمایت از تولیدکننده واقعی دانست و اظهار داشت:

این دو تفاوتی ندارند و هر دو در جهت اعتلای کشور حرکت می کنند.

تولید کننده باید محصول را با قیمت مناسب عرضه کرده و مصرف کننده هم از قیمت و کیفیت کالا راضی باشد و در این میان کالای قاچاق مشکل زا است.

مصرف کننده باید مطمئن باشد کالا با خدمات پس از فروش بدستش می رسد و تولید کننده ایرانی در این میان حق واقعی مصرف کننده داخلی را اعاده می کند.*** معرفی 160 قلم کالا با درج قیمت در سامانه 124


ایزدی با بیان اینکه سازمان حمایت در کنار تعزیرات پیگیر این حق بوده و حقوق مصرف کننده را اعاده می نماید، سامانه‌های درج قیمت را در راستای حمایت از مردم دانست و افزود:

به عنوان مثال لوازم خانگی دارای بیش از 10 هزار مدل در بازار داخلی است؛ بنابراین سامانه اینترنتی 124 قیمت 160 قلم کالا را با درج قیمت به مردم معرفی می‌کند.

این سامانه دو امکانِ درجِ گروه کالایی و خدمات را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد، غلات، روغن، پروتئین، لبنیات، میوه و صیفی، مواد غذایی و نهاده‌ها و نیز مجموعه لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، لاستیک و… را از مجموعه‌هایی دانست که با درج قیمت در این سامانه معرفی شده‌اند.

این سامانه تنها کالای تولید داخل را به نمایش می گذارد و این مسئله از ویژگی های سامانه 124 است.وی با اعلام اینکه سایت قدیمی 124، قیمت‌ها را کاملا به تفکیک و با ذکر خوداظهاری درج کرده است، افزود:

این سامانه تمام ویژگی های کالاها را نمایش می دهد.

ما از نظر قانون دستورالعمل قیمت گذاری کالا و خدمات را در اختیار داریم؛ قانون می‌گوید برخی کالاها نظیر نان، برنج وارداتی یا شکر دارای قیمت مصوب هستند و مغازه‌ها نمی‌توانند در این حوزه دخالت کنند.

دولت برای واردات مواد اولیه یارانه تخصیص داده و لذا کالا باید با قیمت مصوب به فروش برسد.

برخی کالاها مشمول قیمت گذاری بر اساس بند دوم دستورالعمل هیئت تعیین قیمت‌ها می‌شوند؛ بنابراین شرکت‌ها از جمله لوازم خانگی‌ها باید بر اساس این دستورالعمل کالای خود را قیمت گذاری کنند.*** پاسخگویی به سریع به مردم


به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمایت در پایان، اظهار کرد:

در سامانه 124 شکایات مردمی بصورت روزانه بررسی شده و پاسخ داده می‌شود.

بیش از 95 درصد مردم پاسخ خود را دریافت کرده و مشخص شده است فروشنده مورد نظر شکایت، مرتکب تخلف شده است یا خیر!

دسترسی سریع