روزنامه آفتاب یزد: 12 هزار میلیارد تومان از بدهی یک گروه بدهکار بانکی در خرداد ماه وصول شد

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه در دوره اخیر مدیریت قوه قضائیه در بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه حقوق عمومی‌و معوقات بانکی ورود جدی کردیم، گفت: این موضوع در بخش قضایی و غیرقضایی دنبال می‌شود.

1399/04/15
|
08:32

به گزارش ایسنا به نقل از رادیو گفت و گو، وی افزود: دادگاه‌هایی که در شعب ویژه قضایی رسیدگی جرایم اقتصادی دنبال می‌شود مربوط به بانک‌هاست، در خردادماه 12 هزار میلیارد تومان از بدهی یکی از گروه‌های بدهکار بانکی را با پیگیری وصول کردیم. این موضوع در پرونده‌های مختلف در حال انجام است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه آنچه از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود جزء اولویت‌های کاری مان است، گفت: در سال اخیر و سال گذشته مجموعه مدیریت بانک مرکزی هم ورود پیدا کرده است. در زمینه بدهی‌ها و افرادی که ارز دریافت کردند و همچنین افرادی که صادرات کردند و ارز صادراتی را وارد نکردند. در زمینه بیت المال و حقوق عمومی‌تلاش می‌کنیم تا الان موفقیت‌هایی زیادی داشتیم.

وی با بیان اینکه هرجا به ما موضوعی اعلام شود، موضوعات را رسیدگی می‌کنیم، در بخش دیگری ادامه داد: مجازات افراد مختلف را لازم می‌دانیم و مجازات باید عبرت آموز باشد، اما مهم تر از مجازات بازگشت اموال به تاراج رفته است. سخنگوی قوه قضائیه درباره برخی متهمان اقتصادی همچون خاوری و حضورش در کشور کانادا گفت: در برخی موارد کشورهای دیگر همکاری ندارند، [اشاره به استرداد این افراد] در زمینه استرداد مجرمان اما با پیگیری‌هایی که انجام شده است تعداد زیادی از متهمان به ویژه افرادی که در مظان اتهام بودند با همکاری پلیس بین الملل ایران برگشته اند سه روز قبل هم یک مجرم به کشور برگشت داده شد.

وی با بیان اینکه کشورهای خارجی برخلاف ادعایی که انجام می‌دهند در ادعای خود ثابت نیستند، گفت: با وجود بدقولی کشورهای دیگر کوتاه نیامده ایم و مطمئن هستیم که یک روز همه این افراد باید برگردند و پاسخگوی اعمال شان باشند.

در بخش پایانی اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه سرنوشت صدور کیفرخواست دونالد ترامپ چه می‌شود، تاکید کرد: پیگیری موضوع پرونده ترامپ را دنبال می‌کنیم، هرچند ممکن است با کشورمان در این زمینه همکاری نشود اما چون رئیس جمهوری آمریکا اقدام تروریستی انجام داده و جنایتکار است بر این نظر هستیم که او باید پاسخگوی کارهایش باشد.

دسترسی سریع