سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان: سازمان حمایت؛ یک گام دیگر به سمت نظارت هوشمند

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت از بهره برداری کامل سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی در آینده نزدیک خبر داد و شناسایی تخلفات هوشمند را از جمله اهداف ایجاد این سامانه برشمرد.

1399/04/15
|
14:22

بهنود قاسمی در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" و با اشاره به جزئیات کارکرد سامانه یکپارچه مدیریت بازرسی به برنامه "رویداد" گفت: این سامانه بر اساس مجموعه قوانینی ایجاد شد که حمایت گر آن بوده و پس از دو سال فعالیت طراحی و ایجاد شد و هم اینک بصورت آزمایشی آماده بهره برداری است.

وی ابراز امیدواری کرد بزودی بهره برداری کامل این سامانه اتفاق افتد و افزود: ایجاد امکان شناسایی تخلفات، قبل و حین بازرسی هدف این سامانه است و سیستم استعلامات این مهم را میسر می سازد.

قاسمی ادامه داد: مدیریت عملکرد بازرسی در کلیه شهرستان ها و ثبت سوابق بازرسی و مدیریت ارسال پرونده به سازمان های رسیدگی کننده و امکان تحلیل اطلاعات و گزارش های مدیریتی از طریق این سامانه میسر خواهد بود.

وی افزود: بازرسان باید به شناسایی هوشمند تخلفات دست یابند و این مسئله از سوی سامانه محقق خواهد شد؛ همچنین کلیه سوابق بازرسی واحدهای صنفی، صنعتی و تجاری در سامانه ثبت شده و گزارش گیری را بصورت لحظه ای در اختیار خواهد گذاشت.

قاسمی گفت: پرونده ها پس از مدت کوتاهی که از دوره آزمایشی این سامانه گذشت، بصورت سیستمی بازخورد دریافت کرده و افراد نیز به ریز پرونده خود و مراحل مختلف آن دسترسی خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه چند جانبه است و از ابتدای امر سعی داریم بر کلیه داده های تجاری کشور دست یابیم.

دسترسی سریع