خبرگزاری دانشجو: نباید با کرونا کاسبی کنیم

سالاری عضو شورای شهر معتقد است نباید با کرونا کاسبی کنیم و با لغو طرح ترافیک همه چیز حل نمی‌شود.

1399/04/17
|
14:05

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، برنامه گفتگوی اجتماعی با موضوع «دوگانه کرونا بین ترسیدن و نترسیدن» در تماس تلفنی با محمد سالاری عضو شورای شهر از رادیو گفتگو پخش شد.

در ابتدای این برنامه، سالاری در پاسخ به اینکه آیا موافق طرح ترافیک تهران هستید یا مخالف گفت: با توجه به وضعیت کشور شورای شهر موافق تصمیمات ستاد ملی کروناست و بهترین تصمیم چیزی است که به نفع مردم باشد.

وی افزود: اگر تصمیم آقای زالی بر اساس داده‌های منطقی باشد، شورای شهر با آن موافق است. ما شاهد اتفاق بدی در شیوع کرونا هستیم که تمام ابعاد آن باید در نظر گرفته شود و طبق قاعده ستاد ملی کرونا بهترین تصمیم را می‌تواند بگیرد.

سالاری یادآوری کرد: نظام تصمیم‌گیری این اختیار را به ستاد ملی کرونا داده که اگر به لغو طرح ترافیک رسیدیم، باید انجام شود و ما همراهی می‌کنیم. در نظام تصمیم‌گیری این اختیار را از شورای شهر گرفتند و به ستاد ملی کرونا دادند و همچنان که در دوره قبلی همراهی کردیم، الان هم ستاد ملی کرونا هر تصمیمی بگیرد انجام می‌دهیم و به هر حال با وجود این وضعیت فکر می‌کنیم لغو طرح ترافیک کمک می‌کند.

این عضو شورای شهر عنوان کرد: شهرداری مخالف لغو طرح ترافیک بود، چون منابع درآمدی خود را در این دوره از دست داده است و به رغم تخصیص بودجه مقام معظم رهبری، هیچ کمکی به شهرداری‌ها نشده است، اما به رغم مشکلات درآمدی شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک و ما به‌عنوان نمایندگان موافق مصلحت مردم هستیم که در این شرایط لغو طرح ترافیک مصلحت است.

سالاری افزود: شهرداری از تمام ظرفیت خود برای مبارزه و کمک به پرسنل و کسانی که در حوزه پسماند هستند استفاده می‌کند. شورای شهر در قضیه کرونا به رغم مناسبات سیاسی ما و دولت بیشترین انتقاد را در زمانی که آمار را به صورت شهری و استانی اعلام نمی‌کردند، داشت.

عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: نباید با کرونا کاسبی کنیم و دولت و به خصوص نظام بهداشت و درمان و مردم و تشکل‌های مردم نهاد کارستان کردند، اما بعد از عادی شدن وضعیت همه چیز فراموش شد و متاسفانه کرونا برگشت و این موضوع بدون مشارکت عموم مردم قابل حل شدن نیست. لغو طرح ترافیک کمک می‌کند، اما قطعاً همه مشکل را حل نمی‌کند.

دسترسی سریع