ایلنا: گام وزارت ورزش برای جبران زیان 40 میلیاردی اماکن ورزشی

مدیر مجموعه ورزشی انقلاب گفت: برابر تکالیف معین شده از سوی وزارت ورزش، مبلغ اجاره ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت به دلیل شیوع ویروس کرونا از هیچ یک از بهره برداران دریافت نشده است.

1399/05/04
|
10:13

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، برنامه " ورزش بدون ویرایش " با موضوع محدودیت‌های کرونایی بر ورزش همگانی در ارتباط تلفنی با امیرحسین فتحی، مدیر مجموعه ورزشی انقلاب روانه آنتن شد.

فتحی با بیان اینکه مجموعه انقلاب به عنوان یکی از پرتردد ترین اماکن ورزشی کشور است، اظهار کرد: مجموعه انقلاب روزانه بین 4 تا 6 هزار نفر بازدید کننده و استفاده کننده دارد.

وی افزود: مجموعه ورزشی انقلاب مانند شهرداری و اماکن ورزشی دیگر تابع تصمیمات ستاد ملی کروناست. در واقع این مجموعه با توجه به دستورات بالادستی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی حاکم بر اماکن ورزشی، در اختیار تمام بهره برداران است.

مدیر مجموعه ورزشی انقلاب درباره سالن‌هایی که قابلیت استفاده در شرایط شیوع ویروس جدید را دارند، گفت: تمامی بخش‌های این مجموعه به جز سالن‌های بدنسازی و استخرهای سرپوشیده با کنترل ورود از طریق تب‌سنجی و اجبار استفاده از ماسک برای بهره مندی تمام خواهران و برادران باز است.

فتحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی مجدد مجموعه‌های ورزشی شفاف نیست، عنوان کرد: موازینی که ابلاغ و در دسترس عموم قرار می‌گیرد پیوست‌هایی دارد که شامل دستورالعمل‌های گوناگون برای بخش‌های مختلف است که به واحدهای مختلف اعلام می‌شود.

وی درباره خبر کاهش 40 میلیارد تومانی درآمد اماکن ورزشی، وعده اعطای وام وزارت ورزش و جوانان و عدم دریافت اجاره از باشگاه‌ها، بیان کرد: برابر تکالیف معین شده از سوی وزارت ورزش، مبلغ اجاره ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت به دلیل شیوع ویروس کرونا از هیچ یک از بهره برداران مجموعه ورزشی انقلاب دریافت نشده است.

مدیر مجموعه ورزشی انقلاب افزود: در روزهای اخیر که ورزشگاه‌ها با کمترین ظرفیت خود مشغول به کار هستند، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نهایت همکاری و مساعدت خود را با همکاران در حوزه بهره‌برداری داشته و خواهد داشت.

فتحی در بخش دیگری از مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم بخشی از زیان وارد شده به ورزش کشور در جریان شیوع این بیماری را جبران کنیم.

وی در واکنش به گفته مجری رادیو گفت‌وگو درباره این که بسیاری از باشگاه داران از وضعیت فعلی و عدم رسیدگی ناراضی هستند، اظهار کرد: بنده هر روز در مجموعه ورزشی انقلاب با بهره برداران مراوده دارم و از حال آنها باخبرم. نهایت تلاش ما و مسئولین شرکت حل مشکل آنهاست چرا که این افراد شرکای تجاری و دارای منافع مشترک با ما هستند.

فتحی اظهار امیدواری کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، در این حوزه شاهد خبرهای خوبی در آینده نزدیک خواهیم بود و امید است با تصمیمات به موقع و درستی که در ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته می‌شود مشکل عزیزان ورزش به حداقل برسد.

دسترسی سریع