خبرگزاری صدا و سیما: جلادان دهه 60؛ مدعیان حقوق بشر!

دبیرکل بنیاد هابیلیان: منافقین در عملیات مرصاد که آن را «فروغ جاویدان» نامگذاری کرده بودند، 1650 نفر از مردم مرزنشین و رزمندگان کشور را به شهادت رساندند.

1399/05/06
|
14:10

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که به مناسبت سالروز «عملیات مرصاد» با موضوع بررسی جنایت‌های منافقین در این عملیات، از آنتن رادیو گفتگو پخش می‌شد، در سخنان خود با ارائه تحلیلی از فعالیت‌های اعضای سازمان منافقین در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین زمان انجام عملیات مرصاد اظهار کرد: بعد از اینکه ایران قطعنامه 598 سازمان ملل متحد در ارتباط با پایان جنگ ایران و عراق را پذیرفت، منافقین و دولت عراق تصور کردند که ایران از روی ضعف این قطعنامه را پذیرفته است.

وی با بیان این که وقتی این قطعنامه پذیرفته شد، قرار بود مذاکرات سیاسی در این زمینه برگزار شود و قطعاً آن کسی که دست برتر در عرصه میدان را داشت می‌توانست امتیازات بیشتری را در مذاکرات به دست بیاورد، افزود: صدام و منافقین بعد از پذیرش قطعنامه اقدام به انجام یکسری عملیات‌هایی علیه ایران کردند، آن‌ها فکر می‌کردند مردم ایران از حکومت خسته شده‌اند و در جریان این حملات به آن‌ها می‌پیوندند.

دبیر کل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه منافقین همیشه آلت دست قدرت‌های اجنبی بوده‌اند و در عملیات مرصاد نیز آلت دست صدام بودند، ادامه داد: آن‌ها شعار می‌دادند که می‌خواهند تهران را بگیرند، درحالی که خودشان نیز می‌دانستند نمی‌توانند این کار را انجام دهند و هدف آن‌ها این بود که چند شهر ایران را تصرف کنند و تحویل صدام دهند.

وی افزود: وقتی مردم مشاهده کردند که بار دیگر رژیم بعثی صدام، تهاجمات خود را علیه ملت ایران شروع کرد، به صورت گسترده به جبهه‌های جنگ آمدند، نیرو‌های بعثی را مجبور به عقب‌نشینی کردند و برخورد قاطعی با منافقین داشتند.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه حدود 3 یا 4 هزار نفر از نیرو‌های منافقین در این عملیات حضور داشتند و اقدام به جنایت‌های عظیمی علیه مردم شهر‌های مرزی کردند، خاطرنشان کرد: آن‌ها در عرض چند روزی که این عملیات را انجام دادند 1650 نفر از مردم مرزنشین و رزمندگان را به شهادت رساندند و جنایت‌های آن‌ها باعث شد که مقاومت مردم در برابر آن‌ها تشدید شود و مردم مرزنشین اولین گروهی بودند که در برابر منافقین ایستادند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه منافقین در اسلام آباد غرب، مردم را در یک بیمارستان زنده زنده آتش زدند، خاطرنشان کرد: صدام عملیات مجدد خود علیه ایران را از جبهه‌های جنوب آغاز کرد و رزمندگان برای مقابله با این حملات در آنجا مستقر شدند و منافقین با توجه به اینکه جبهه غرب را خالی دیدند، عملیات خود را از آنجا آغاز کردند.

وی با بیان اینکه این عملیات برای منافقین و برای صدام هیچ نتیجه‌ای به همراه نداشت، افزود: بسیاری از کسانی که در این عملیات شرکت داشتند، منافقینی بودند که در زندان بودند و بعد با نوشتن «توبه نامه» آزاد شده، ولی بار دیگر به منافقین پیوسته بودند.

وی با بیان اینکه قبل و بعد از انقلاب، زندان برای منافقین محلی برای سازماندهی تشکیلاتی بوده است، گفت: 35 درصد از کسانی که در عملیات مرصاد شرکت داشتند کسانی بودند که تواب بودند و در همین راستا است که گفته می‌شود «توبه گرگ، مرگ است.»

هاشمی نژاد با بیان اینکه زندان‌ها ستادی برای منافقین بود، گفت: عملیات مرصاد سه پایه داشت افرادی که در این عملیات شرکت کردند و به کشور حمله کردند، زندان‌ها و همچنین صدام و حزب بعث عراق.

این فعال سیاسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه منافقین افراد محاربی بودند که در کشور در دهه شصت فضای درگیری و وحشت ایجاد می‌کردند، گفت: متاسفانه بعد از پایان جنگ جنایت‌های این گروه برای نسل جوان که این جنایت‌ها را از نزدیک ندیده بود، تشریح نشد. ناآگاهی در بین نسل‌های سوم و چهارم انقلاب بستری را فراهم کرد که اعضای این گروهک مدعی حقوق بشر در کشور شوند.

پس از پایان جنگ استراتژی کشور در مقطعی سازندگی و در مقطعی دیگر توسعه سیاسی قرار گرفت و تشریح جنایت‌های منافقین از دستور کار خارج شد. در حالی که عملکرد آن‌ها در طول دهه 60 در کشور کاملاً «داعشی وار» بود، اکنون مریم رجوی که عامل کشتار بسیاری از مردم ایران است خود را به عنوان ناجی ملت ایران در عرصه بین المللی معرفی می‌کند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه منافقین یک گروهک تمامیت خواه بود، افزود: آنچه که اکنون برای ما در کانون هابیلیان مهم است، بازتاب دادن این جنایت‌ها برای مردم ایران است.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه چند سال پیش با حمایت آمریکا، اعضای منافقین از پادگان اشرف در عراق به آلبانی منتقل شدند و در آنجا و همچنین در فرانسه و برخی دیگر از کشور‌های اروپایی امکانات خوبی برای حضور آن‌ها در فضای مجازی فراهم شده است، گفت: در آلبانی اعضای منافقین به صورت سه نوبت در طول 24 ساعت در فضای مجازی حضور دارند و به دنبال ایجاد ناامیدی، یاس و شبهه‌افکنی در کشور هستند، آن‌ها سعی می‌کنند یک موضوعی را در این فضا ایجاد کنند و بر روی آن موج سواری کنند.

وی با بیان اینکه همانطور که مقام معظم رهبری در ارتباط با وقایع دهه 60 گفتند، نباید جای «شهید» و «جلاد» عوض شود، تصریح کرد: جلادان دهه 60 می‌خواهند از کم آگاهی مردم از جنایت‌هایی که انجام داده‌اند، سوء استفاده و خود را مدعی حقوق بشر در بین ملت ایران معرفی کنند.
کپی لینک

دسترسی سریع