روزنامه اطلاعات: تخلف گرانفروشی اپراتورهای تلفن همراه در دادگاه رسیدگی می شود

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از رسیدگی به پرونده تخلف افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه در دادگاه تعزیرات حکومتی خبر داد.

1399/05/21
|
14:27

به گزارش مهر، سیدجواد احمدی در یک برنامه رادیویی در رابطه با موضوع کم فروشی بسته‌های اینترنت اپراتورهای تلفن همراه اظهار داشت: باید به این نکته توجه داشت که حمایت از مصرف کننده و تولید کننده لازم و ملزوم یکدیگر هستند. ما اگر منطقی از تولید کنندگان حمایت کنیم عین حمایت از مصرف کنندگان است. در حمایت از این دو قشر، تولید کننده یک خدمتی را تولید می‌کند و عواملی دست به دست هم می‌دهد که قیمت تمام شده‌ای را تولید کننده متصور است و اگر بر اساس قوانین و ضوابط ،کالایی که قیمت مناسب داشته باشد هم مصرف کننده راضی بوده و هم چرخ تولیدکننده می چرخد.

وی درباره افزایش یک باره نرخ بسته‌های اینترنتی از سوی اپراتورهای تلفن همراه تصریح کرد: از 18 تیر این اتفاق افتاده و موضوع این بوده که سیستم فروش این بسته‌ها از طریق کدهای USSD (پرداخت آنی)، پرتال و فروشگاه‌های مجازی بوده که 80 درصد مردم از کدهای USSDاستفاده می‌کردند که در یک برنامه ریزی ،اپراتورها بسته‌های پر مصرف تر که مطلوبیت برای مصرف کنندگان داشته اند و کد USSD را حذف کرده اند.

دسترسی سریع