خبرگزاری پانا: مناسب سازی شبکه شاد برای دانش‌آموزان استثنایی کشور

تهران (پانا) - رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از مناسب سازی شبکه شاد برای دانش‌آموزان استثنایی خبر داد و اعلام کرد پایگاه جامع محتوای آموزشی را برای تمام استان‌ها بارگذاری خواهیم کرد.

1399/06/26
|
10:55

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، سیدجواد حسینی در مصاحبه با بخش باسخنگویان در برنامه زنده رویداد سازمان آموزش و پرورش استثنایی را از افتخارات بعد از انقلاب دانست و گفت: تاکنون 7 گروه از دانش آموزان با آسیب‌های بینایی، شنوایی، جسمی-حرکتی، ذهنی، اوتیسم و چند معلولیتی را تحت پوشش داشته‌ایم.

وی از افزایش 18برابری آموزش‌های تحت پوشش این سازمان از بدو تاسیس تا امروز خبر داد و افزود: هم اینک بیش از 152هزار دانش آموز در بیش از 2000 مدرسه استثنایی و 21هزار مدرسه پذیرا، تعلیم و تربیت دریافت می‌کنند.

حسینی تعلیم و تربیت دانش آموزان در این مراکز را نیازمند توانمندی و تجهیزاتی ویژه دانست و ادامه داد: تلاش داریم با رویکرد عدالت آموزشی برای دانش آموزان جایگیری مناسبی را ایجاد کنیم.

وی از برنامه سنجش سلامت جسمانی برای آمادگی تحصیلی یاد کرد و افزود: ابتدا پوشش این طرح یک و نیم درصد بود که تا سال گذشته به 97. 6درصد ارتقا یافت.

حسینی از اهداف مهم این طرح را ناظر بر سنجش سلامت دانش آموزان در بدو ورود به تحصیل عنوان کرد و گفت: این طرح رویکرد عدالت آموزشی را فراهم می‌سازد.

وی در رابطه با چگونگی آموزش‌های مجازی برای این گروه از دانش آموزان در شرایط کرونایی اظهار کرد: نظام تعلیم و تربیت واکنش‌های سنجیده را با همراهی خوب صداوسیما طراحی کرده است و با شروع سال تحصیلی، مسئله‌ای مهم را با عنوان اطلس یادگیری مد نظر داریم.

حسینی در این باره گفت: اصل اول اینست که آموزش باید در شریط کرونا تداوم داشته باشد؛ حتی اگر مدارس تعطیل باشند و اصل دوم پوشش حداکثری و فراگیر آموزش است و هیچ دانش آموزی بدلیل این شرایط نباید از پوشش تحصیلیِ ما دور بماند. اطلس یادگیری بدین معناست که کادر مدارس در مراکز آموزشی حضور دارند و دانش آموزانی که شرایط حضور دارد، باید وارد مدارس شده و تعلیم و تربیت را ادامه دهند.

حسینی همچنین از استقرار شبکه شاد برای دانش آموزان استثنایی سخن گفت که در قالب پلتفرمی مستقل، آموزش‌ها را برای این قشر از دانش آموزان فراهم می‌آورد. وی افزود: شبکه شاد اخیرا ظرفیت‌هایی را رونمایی کرده است که امکان آموزش تعاملی در سطح صوتی و تصویری را میسر ساخته است.

حسینی با اشاره به برگزاری آزمون در شبکه شاد گفت: ما 10 الی 11 مورد مناسب سازی شبکه شاد را در دست اقدام داریم که یکی از آن‌ها، نرم افزار گویاساز برای نابینایان خواهد بود. همچنین پایگاه جامع محتوای آموزشی را برای تمام استان‌ها بارگذاری خواهیم کرد که بیش از 4هزار عنوان درس را پوشش می‌دهد.

دسترسی سریع