خبرگزاری ایكنا: جهان باید صدای واحد قدرت دفاعی ما را بشنود

سردار جوانی تأکید کرد: امروز باید جهان صدای واحدی را از داخل ایران درباره قدرت دفاعی کشور و مؤلفه‌های آن بشنود و ما حتی به ذهن‌مان نیز خطور نمی‌کند که بخواهیم با دشمنان خود در مورد قدرت دفاعی کشورمان مذاکره کنیم.

1399/07/02
|
12:42

به گزارش ایکنا، سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، با اشاره به اظهارات اخیر سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بازتاب این سخنان در رسانه‌های مختلف، گفت: این سخنان واکنش در برابر رجزخوانی‌های اخیر دونالد ترامپ بود. فرمانده سپاه در سخنان خود با بیان برخی از کدها بر این موضوع تأکید کردند که آمریکا در موقعیتی قرار ندارد که رئیس‌جمهور آن بخواهد علیه ایران رجزخوانی کند و این کارها نتیجه‌ای جز بی‌اعتبار شدن آمریکا ندارد.

این مقام مسئول در سپاه پاسداران با اعتقاد بر اینکه امروز آمریکا در عرصه جهانی منزوی و گوشه‌گیر شده است، افزود: ما در دوران دفاع مقدس با دستان خالی و با همت مردم این سرزمین، در برابر تجاوز عراق که مورد حمایت بسیاری از کشورهای غربی بود، ایستادیم و ‌اکنون جای تعجب دارد که آمریکایی‌ها وقتی این قدرت و اراده را می‌بینند باز چنین سخنانی را بیان می‌کنند.

جوانی تأکید کرد: پرونده آمریکا مملو از شکست‌های پی در پی از ایران است و همانطور که اشاره کردم جای تعجب دارد که رئیس‌جمهور این کشور چنین اظهاراتی را بیان می‌کند، به خصوص در زمانی که ایران چندین بار سیلی‌های محکمی را به آمریکایی‌ها زده و آنها توانایی لازم را برای پاسخ دادن نداشتند.

این مقام مسئول در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا در حال حاضر در سراشیبی افول قرار گرفته است و نه تنها در برابر ایران بلکه در بسیاری دیگر از کشورها ناتوان شده است، ادامه داد: باید با هوشیاری و درایت در برابر دشمنان از جمله آمریکا رفتار کنیم. امروز باید جهان صدای واحدی را از داخل ایران در ارتباط با قدرت دفاعی کشور و مؤلفه‌های آن بشنود و اینکه ما حتی به ذهن‌مان نیز خطور نمی‌کند که بخواهیم با دشمنان خود در مورد قدرت دفاعی کشورمان مذاکره کنیم، چرا که می‌دانیم دشمنان می‌خواهند قدرت دفاعی ما را بگیرند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمنان مسائل را تحریف می‌کنند و می‌خواهند این ذهنیت را در بین مردم ایران به وجود آورند که با مذاکره با آمریکا مسائل آنها حل می شود، در صورتی که هدف اصلی آن‌ها این است که عناصر قدرت‌مان را از ما بگیرند و باید همه ما در این باره هوشیار باشیم.

دسترسی سریع