كمیته امداد امام(ره): درآمد 12 میلیارد تومانی مددجویان کمیته امداد از صنعت نوغان‌داری

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به رشد 30 درصدی میزان تولید پیله ابریشم توسط مددجویان اشاره کرد و گفت: خانواده‌های تحت حمایت امداد امسال 12 میلیارد و 500 میلیون تومان درآمد از صنعت نوغان‌داری کسب کردند.

1399/08/10
|
13:04

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از رادیو گفتگو، حجت‌الله عبدالملکی با اشاره به افتتاح فاز نخست بزرگترین «توتستان»‌ کشور برای نوغان‌داری و تولید کرم و نخ ابریشم توسط مددجویان کمیته امداد در استان گلستان، گفت: سال گذشته سه هکتار از فاز نخست این مزرعه که کل آن 50 هکتار است، کشت شد و در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده است و امیدواریم فاز دوم مجموعه 15 هکتار است امسال به زیر کشت برود تا در سال آینده به محصول نهایی برسد.

وی افزود: جهاد کشاورزی تامین نهال برای این توستان را تقبل کرده است و اگر این اتفاق بیفتد، شاید بتوانیم تمام 47 هکتار باقی مانده را به زودی کشت کنیم و سال آینده از تمام مزرعه بهره‌برداری کنیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مهمترین مانع برای توسعه پرورش کرم ابریشم و تولید نخ را کمبود نهال مناسب دانست و ادامه داد: سال گذشته حدود 138 تن پیله سبز توسط 2500 خانواده تحت حمایت کمیته امداد تولید شد.

عبدالملکی تاکید کرد: برای توسعه این صنعت نیاز به یک توتستان مرکزی داریم تا هم بتوانیم قلمه تولید کنیم و هم برگ توت را در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار دهیم.

وی از افزایش تولید پیله ابریشم توسط مددجویان خبر داد و بیان کرد: امسال حدود 5500 تخم نوغان میان چهار هزار خانواده تحت حمایت توزیع شد که در نهایت 180 تن پیله تولید و به فروش رسید که نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشتیم به طوری که در مجموع بیش از 12 میلیارد و 500 میلیون تومان ارزش این صنعت برای مددجویان کمیته امداد بود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تاکید کرد:: کمیته امداد سهم 15 درصدی خودش را از تولید کل ابریشم کشور حفظ کرده است و به این سمت حرکت می‌کنیم که سهم مددجویان در این حوزه به 30 درصد برسد.

دسترسی سریع