خبرگزاری ایكنا: فلسفه ذهن، هوش مصنوعی و کارکردهای آن در دنیای جدید

برنامه «سوفیا» با ساختاری مجله‌ای و پرداختن به موضوع کارکردهای فلسفه در زندگی امروز از رادیو گفت و گو تقدیم مخاطبان می‌شود.

1400/01/18
|
11:41

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، بیشترین دغدغه‌ خاطر هر انسانی مربوط به مسائلی است که با بعد روحی وی مرتبط است مانند اینکه حقیقت انسان چیست؟ موقعیت او در جهان هستی چیست؟ از کجا آمده است و به کجا می‌رود؟ و... این گونه سؤالات از مسایل بنیادینی است که حل صحیح آنها بیشترین تأثیر را در جهت دادن به زندگی آدمی دارد و پاسخ به آنها زندگی را معنادار می‌کند، لذا یکی از کاربردهای فلسفه در زندگی روزمره اندیشیدن و تفکری است که موجب انتخاب‌های آگاهانه می‌شود.

فاطمه شهبندی، تهیه‌کننده برنامه «سوفیا»، گفت: این برنامه به موضوع فلسفه در زندگی امروز می‌پردازد، با توجه به اینکه جامعه امروز از اندیشیدن تا اندازه‌ای در حال فاصله گرفتن است، لذا به دنبال طراحی و ساخت برنامه‌ای بودیم که مخاطبان را با فلسفیدن و اندیشیدن آشنا کنیم، در همین راستا با بهره گیری از فیلسوفان و اندیشمندان داخل و خارج از کشور این برنامه را تهیه و تدوین کردیم.

میهمانان این برنامه در حوزه‌های مختلف مانند فلسفه معنای زندگی، کاردکردهای فلسفه در زندگی امروز، فلسفه طنز و خنده، فلسفه و سکوت، فلسفه و کودک، فلسفه و جنب‌های غیرفلسفی زندگی ما، تعامل دین و فلسفه در دنیای امروز، چیستی فلسفه، ویژگی‌های اختصاصی فیلسوفان، فلسفه و تکنولوژی تعامل فلسفه با علوم جدید به بررسی این موضوعات می‌پردازند.

برنامه «سوفیا» هفدهم فروردین‌ماه با حضور حجت‌الاسلام مهدی همازاده، استادیار و مدرس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، و دکتر احمدرضا همتی مقدم، استادیار و مدرس پژوهشکده علوم شناختی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و تحقیقات به بررسی «فلسفه ذهن، هوش مصنوعی و کارکردهای آن در دنیای جدید» می‌پردازد.

این برنامه با ساختاری مجله‌ای و پرداختن به موضوع کارکردهای فلسفه در زندگی امروز، از رادیو گفت‌وگو سه‌شنبه‌ها ساعت 22:00 به مدت 120 دقیقه روی موج اف‌ام ردیف 103/5 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می‌شود.

شبکه رادیویی گفت‌وگو از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیونما، اپلیکیشن‌ ایران‌صدا و تارنمای شبکه به آدرس www. radiogoftogoo. ir نیز قابل دریافت است.

یادآور می‌شود، همچنین علاقه‌مندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو گفت‌وگو می‌توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 اقدام کنند.

دسترسی سریع