پایگاه خبری رویداد24؛ 5 درصد سالمندان با بیماری‌های سخت درگیرند/ چند درصد بیمه پایه دارند؟

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با بیان اینکه در حال حاضر حدود 8 میلیون و 500 هزار سالمند در ایران زندگی می‌کنند، به لزوم افزایش تعداد بهورزان در سیستم سلامت کشور اشاره کرد و گفت: ما برای غربالگری‌های بهتر در ...

1400/07/21
|
07:37

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با بیان اینکه در حال حاضر حدود 8 میلیون و 500 هزار سالمند در ایران زندگی می‌کنند، به لزوم افزایش تعداد بهورزان در سیستم سلامت کشور اشاره کرد و گفت: ما برای غربالگری‌های بهتر در حوزه سالمندی به بهورزهای بیشتری نیاز داریم.
چند درصد سالمندان بیمه پایه دارند؟

رویداد24 دکتر حسام‌الدین علامه رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: در حال حاضر حدود 8 میلیون و 500 هزار سالمند در ایران زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سالمندی جمعیتی در نتیجه‌ به‌هم‌ریختگی گروه‌های جمعیتی در جامعه شکل می‌گیرد، عنوان کرد: حدود 83 درصد سالمندان کشور در ارزیابی‌های دوره‌ای سالم هستند.

دکتر علامه افزود: 5 درصد از سالمندان ایران با بیماری‌های سخت درگیرند.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با اشاره به اینکه 11 درصد از سالمندان کشور افرادِ کم‌توان هستند، توضیح داد: اکثر سالمندان ایران می‌توانند در تمام فعالیت‌های اجتماعی مشارکت داشته باشند. حدود 0.3 درصد از سالمندان در مراکز اقامتی زندگی می‌کنند.

وی یادآور شد: اداره‌ سلامت سالمندان در وزارت بهداشت و درمان در 2 سال اخیر کارهای بسیار خوبی را برای این قشر انجام داده است.

بیشتر بخوانید: پدیده‌ی سالمندی جمعیت در ایران/ 100 هزار سالمند در نوبت پذیرش مراکز بهزیستی

علامه گفت: امروزه 93 درصد سالمندان ایرانی از پوشش بیمه‌ای پایه برخوردار هستند.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور ادامه داد: سالمندانی که در بیمارستان‌های دولتی یا تامین اجتماعی بستری می‌شوند از خدمات درمان رایگان استفاده می‌کنند.

او با اشاره به اینکه سالمند باید سواد سالمندی مطلوبی داشته باشد، افزود: مراقبین غیررسمی سالمند – اعضای خانواده – برای پیشگیری از مشکلات مختلف و مراقبت بهتر از سالمند باید به طور مستمر در حال آموزش و پژوهش باشند.

علامه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم افزایش تعداد بهورزان در سیستم سلامت کشور گفت: ما برای غربالگری‌های بهتر در حوزه سالمندی به بهورزهای بیشتری نیاز داریم.

دسترسی سریع