نیتا نیوز؛ افزایش 50 هزار تومانی قیمت ربع سکه

نائب رئیس اتحادیه طلاوجواهر در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، از افزایش نسبی نرخ ربع سکه به دلیل تقاضای روز مادر خبر داد و گفت: قیمت طلا با عرضه و تقاضا تغییر محسوسی نمی‌کند.

1400/11/05
|
09:29


محمد کشتی آرای به برنامه “صبح وگفتگو” گفت: قیمت طلا و سکه تحت تاثیر کاهش نرخ ارز، با سیر نزولی همراه بود ولی از چهارشنبه قبل، این قیمت ها اندکی تغییر کرد.

از روز شنبه قیمت طلا و سکه به نسبت روزهای هفته گذشته با افزایش رو به رو بوده است؛ البته قیمت انس جهانی نیز تحت تاثیر نرخ تورم جهانی بوده که ارزش دلار را کاهش می دهد.

وی ادامه داد: در این صورت تقاضا برای سرمایه گذاری روی طلا افزوده شده که موجب گردید قیمت طلا با حدود 16 دلار، اندکی بالا رود.

کشتی آرای قیمت هر انس طلا در صبح امروز را در محدوده 1837 دلار تخمین زد و افزود: در ادامه روز قیمت ها تغییر خواهد کرد و به نظر می رسد افزایش شدیدی را روی قیمت انس شاهد نباشیم.

این فعال بازار سکه و طلا به رادیو گفت‌وگو گفت: قیمت سکه نیز با حدود 50 هزار تومان افزایش و کاهش طبیعی به نظر می رسد.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته نیز اندکی افزایش را شاهد بودیم که عده ای تصور می کردند به دلیل روز مادر است ولی چنین اتفاقی، دلیلی برای گرانی طلا نبود و شاخص های معمول، دلیلِ نوسانات بود.

کشتی آرای اضافه کرد: تقاضا قیمت ها را تغییر نمی دهد؛ ولی قطعات کوچک ربع سکه دیروز حدود 50 هزار تومان افزایش پیدا کرد.

وی در عین حال تاکید کرد تقاضا موجب بالا رفتن قیمت طلا نمی شود و افزود: دیروز قطعات دیگر سکه مثل نیم و سکه تمام همچنان تابعی از انس جهانی بود.

کشتی آرای گفت: قیمت دلار در بازار های جهانی کمی کاهش یافته و لذا سرمایه گذاری در حوزه طلا فزونی گرفته است.

وی همچنین افزود: طلا پشتوانه پول همه کشورهاست و به اندازه کافی در دنیا وجود دارد و به سطحی نرسیده ایم که ذخایر زیر زمینی دنیا کاهش پیدا کند.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: در سال گذشته سرمایه گذاری روی طلا به شدت کاهش پیدا کرد و به سمت رمز ارز ها گسیل یافت و همین امر باعث شد که قیمت طلا افزایش پیدا نکند و لذا امروز تعادل خوبی هم روی قیمت جهانی طلا وجود دارد.

در ایران هم قیمت طلا تابعی از قیمت جهانی و نرخ ارز است و خوشبختانه از ابتدای سال 1400 با نوسانات بسیار اندکی رو به رو بوده ایم.

خبرنگار : آزاده خواجه‌نصیری

دسترسی سریع