سود سهام عدالت چه كسانی تا پایان اردیبهشت واریز می شود؟

داشتن شماره شبای نامعتبر، حساب بانكی مسدود، راكد، مشترك (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت منجر به عدم واریز سود سهام عدالت برای برخی از سهامداران شده بود.

1401/02/26
|
08:41

21 اسفند سود سهام عدالت مربوط به عملكرد سال 99 سهام عدالت 43 میلیون و 665 هزار و 331 نفر دارنده این سهام واریز شد.

سودی كه برای دارندگان برگه 532 هزار تومانی حدود 575 هزار تومان و برای دارندگان برگه سهام عدالت یك میلیون تومانی حدود یك میلیون و 81 هزار تومان بود.

سود واریزی سهام عدالت برای همه برابر نبود
آراد پوركار كارشناس بازار سرمایه گفت:این سود به برخی بیشتر به سبب خرید مجموعه سهام دیگر و به برخی كمتر به سبب فروش 60 درصدی آن و به برخی به سبب دلایلی اصلا پرداخت نشد و در كل این سود به میزان دارای افراد برای آن‌ها واریز شد.

چرا برخی سود سهام عدالت دریافت نكردند؟
اما به گفته قشمی مدیر پرداخت سود سهام عدالت در سپرده گذاری مركزی افراد به چند دلیل عبارت اند از شماره شبای نامعتبر، حساب بانكی مسدود، راكد، مشترك (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت سود سهام خود را دریافت نكرده اند.

بر اساس آخرین آمار شركت سپرده گذاری مركزی (سمات)، بیش از 2 میلیون سهامدار عدالت به دلیل نداشتن شماره شبای معتبر بانكی، سود سال‌های 1398 و 1399 خود را دریافت نكرده اند.

با پیگیری ما از سپرده گذاری مركزی مشخص شد كه قرار است مجدد برای افرادی كه سود خود را دریافت نكردند سود واریز شود.

آقای علی مهدوی پارسا معاون عملیات شركت سپرده گذاری مركزی گفت:آن دسته از سهامداران عدالت كه اطلاعات آنان كامل نیست، باید اطلاعات بانكی (شماره شبای معتبر) خود را ظرف یك هفته آینده یعنی تا روز 30 اردیبهشت، از طریق مراجعه به سامانه سجام تكمیل كنند.

به گفته مهدوی پارسا همچنین بیش از 150 هزار سهامدار از ابتدای امسال با ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام، مشكل شماره شبای بانكی معتبر خود را برطرف كرده اند كه سود سال‌های 1398 و 1399 این سهامداران تا پایان اردیبهشت به حسابشان واریز خواهد شد.

مركز تماس جامع ذی نفعان بازار سرمایه با شماره 1569 آمادگی پاسخگویی به سوالات افراد در زمینه سهام عدالت است افراد با بررسی مشخصات خود و اصلاح اطلاعات خود اگر مشمول واریز سود باشند می توانند سود خود را دریافت كنند.

دسترسی سریع