حاج علی‌اكبری مطرح كرد؛ رنجش رهبر انقلاب از كشته‌شدن افراد بی‌گناه در بلوچستان

امام جمعه موقت تهران گفت: باتوجه به حوادثی كه رخ داده بود، بخشی از هم‌وطنان بی‌گناه كشته و مجروح شدند، این اتفاق برای امام عزیزمان رنج‌آور بود.

1401/09/05
|
08:43

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اكبری امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نمازجمعه امروز تهران با اشاره به آیه پایانی سوره نمل بیان كرد: عنایت الهی برای كسانی شمرده شده كه اهل تقوا هستند و روش زیست‌شان، خدایی است.

وی در ادامه گفت: در هفته گذشته تحلیل بسیار ژرف و حكیمانه از رهبر عزیزمان درباره شرایط كشور و موقعیتی كه در آن قرار داریم، دریافت كردیم. جان كلام در سخن ایشان این بود كه مساله بین ما و جریان استكباری، پیشرفت است. آن‌ها نمی‌خواهند ایران پیشرفت كند.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم اصفهان عنوان كرد: بسیج امید كشور برای پیشرفت است؛ هم تفكر بسیجی و هم نهاد بسیج امید ما برای رسیدن به آرزوهای انقلاب اسلامی و ملت ایران هستند. ما معجزه تفكر بسیجی را در دفاع مقدس، سازندگی، پیشرفت علم و دانش، عمق بخشیدن به امنیت كشور و منطقه مقاومت دیدیم.

وی افزود: ما امتداد بسیج را در سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و... مشاهده كردیم. این درخت مدام ثمر می‌دهد و ریشه عمیق و استواری دارد؛ ریشه در سنت‌های الهی و در بین ملت‌های بزرگ دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دشمنی‌ها گفت: برای مسیرهای پیش‌رو چشم امید به تفكر بسیجی و بسیج است.

وی با برشمردن شخصیت‌هایی كه با تفكر بسیجی موفقیت‌هایی در كشورمان داشتند، اظهار داشت: دانشمند شهید فخری‌زاده یك بسیجی نمونه و الگو بود كه حركت علمی را در كشور پیش برد. این الگوهای درخشان جلوی چشمان ما هستند.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری با گرامی داشتن یاد سردار شهید قاسم سلیمانی بیان كرد: به كوری چشم دشمنان خط سرخ همچنان ادامه دارد.

وی از شهید فرید الدین معصومی كه نخبه كشوری بود و در جریان حمله تروریستی به شاهچراغ به شهادت رسید نیز یاد كرد و گفت: شهادت داوود جعفری در سوریه نیز نشان داد كه راه ما ادامه دارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: اكنون نوبت اعجاز دیگر تفكر بسیجی است. در گام دوم انقلاب اسلامی باید بسیج در همه ساحت‌ها بدرخشد؛ نخست در ساحت ساخت انسان تراز انقلاب اسلامی در جهاد پیشرو، در خودسازی، در جامعه‌پردازی، در تمدن‌سازی و در یك كلمه در پیشرفت، چشم امید به بسیج است.

وی افزود: در جهاد علمی، تولید، ترویج معنویت و اخلاق‌مداری، ترویج سبك زندگی اسلامی و... بسیج باید حضور داشته باشد چشم امید امام ملت و شهیدان به اراده‌های پولادین بسیج است امیدواریم به بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان اولویت داده شود اصلی‌ترین جایی كه باید برای امتداد خط بسیج سرمایه‌گذاری كرد، این حوزه است.

امام جمعه موقت تهران تاكید كه به مسجد و پایگاه‌های مقاومت در بسیج نیز باید بیش از گذشته توجه كرد.

وی خاطرنشان كرد: بسیج محلات و بسیج اصناف نیز مهم هستند و باید از نفوذ دشمن جلوگیری كرد فهرست خدماتی كه بسیج در جامعه داشته است باید منتشر و به اطلاع مردم رسانده شود.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری همچنین بیان كرد: گاهی گفتارها در جامعه بیش از حد احساسی و انشقاق و دوقطبی در جامعه ایجاد می‌كند. همه مجموعه‌ها باید به روش امام خامنه‌ای اعتقاد كنند جامعه باید عقلانی و مستنداندیش باشد.

رنجش رهبری از كشته شدن افراد بی‌گناه در بلوچستان

وی با اشاره به سفری كه در راس هیاتی از سوی رهبر انقلاب به استان سیستان و بلوچستان داشت، گفت: این استان موصوف به غیرت و وطن‌دوستی است. با گروه‌های مختلف مردم دیدار كردیم. دیدگاه‌های علما، نخبگان و سران طوایف را دریافت كردیم. باتوجه به حوادثی كه رخ داده بود، بخشی از هم‌وطنان بی‌گناه كشته و مجروح شدند. این اتفاق برای امام عزیزمان رنج‌آور بود. علی‌رغم تدابیر استانی، ایشان فرمودند كه این هیات به استان برود و مسائل را بشنود و تدابیر تكمیلی را ابلاغ كند.

امام جمعه موقت تهران گفت: طی یك هفته این كار به صورت فشرده انجام شد. نتایج محسوسی در ارتقای امنیت، آرامش و وحدت به دست آمد. از میزبانی پر از مهر و محبت مردم، مسئولان، سران طوایف و نخبگان سیستان و بلوچستان تقدیر می‌كنم.

وی همچنین بیان داشت: از مواضع انقلابی و بسیجی دولت، دستگاه دیپلماسی و سازمان انرژی اتمی در برابر رفتارهای مضحك تروئیكای اروپایی و مواضعی كه كشورهای اروپایی نسبت به حقوق بشر دارند، تشكر می‌كنم. مسئولان در برابر جبهه غربی محكم و انقلابی ایستادند. غنی‌سازی 60 درصد در فردو آغاز شد. برخی از كشورهای اروپایی‌ها بدانند كه حسابشان پیش ملت ایران مفتوح است. این‌ها خیلی به جمهوری اسلامی جفا كردند و روزهای سختی خواهند داشت.

امام جمعه موقت تهران در پایان صحبت‌هایش برای تیم ملی كشورمان در جام جهانی فوتبال آرزوی موفقیت كرد و گفت: امیدواریم خوش بدرخشند و دل ملت عزیزمان را شاد كنند.

تقدیر از خدمات بسیج در عرصه‌های گوناگون

حجت الاسلام حاج‌ علی‌اكبری همچنین در خطبه نخست نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت: در آستانه پنجم آذر سالروز تشكیل بسیج مستضعفین قرار داریم. بسیج در عرصه‌های گوناگون خدمات قابل تقدیری انجام داده است.

وی ادامه داد: تاسیس بسیج 22 روز بعد از فتح لانه جاسوسی صورت گرفت. 9 سال بعد و در دوم آذر سال 67 كه سالروز تشكیل بسیج دانشجو و طلبه است، امام جلوه‌های معجزه‌گون بسیج در دفاع مقدس را در پیام‌شان بیان كردند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بخش‌هایی از آن پیام امام خمینی (ره) عنوان كرد: ایشان با كلمات الهام‌بخش بسیج را توصیف كردند. با نگاهی به آن پیام می‌توانیم تفكر، آرمان‌ها و راهبردهای بسیج را ببینیم. اگر بسیج به معنای حركت سازمان یافته مومنان مجاهد با محوریت امام حق باشد، می‌توان آن در كلام الهی مشاهده كرد.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری با اشاره به آیاتی از قرآن كریم خاطرنشان كرد: كسانی كه امیدشان به خداست و دل‌بسته به ملاقات حق هستند، موید به نصرت الهی هستند؛ حتی اگر این‌ها در برابر جبهه كفر اندك باشند، سربلند و پیروز هستند.

وی در ادامه به توصیف ویژگی‌های افرادی كه در جبهه حق هستند براساس آیات قرآن كریم پرداخت و بیان داشت: قرآن كریم از این خط روشن به عنوان «حزب‌الله»، مجاهدین و انصار و كسانی كه آرمان‌های الهی را محقق می‌كنند، یاد می‌كند. خط جهاد در راه خدا ادامه دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روایتی مبنی بر اینكه همشهریان سلمان فارسی در مسیر حق گام برخواهند داشت، گفت: خداوند را شاكریم كه به بركت انقلاب اسلامی در مسیر حق گام برمی‌داریم. ما معجزه بسیج را در چهل سال اول انقلاب مشاهده كردیم و در چهل سال دوم نیز شاهد خواهیم بود.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اكبری در پایان به مناسبت‌های ماه جمادی الاول نیز اشاره و برای بهره‌مندی از این ماه ابراز امیدواری كرد.

دسترسی سریع