پاسخ تند كی‌روش خطاب به كلینزمن:از سمت خود استعفا بده و به كمپ ما بیا

اظهارات یورگن كلینزمن ستاره اسبق فوتبال آلمان درباره تیم ایران با پاسخ سریع كارلوس كی‌روش سرمربی تیم ملی ایران همراه بود.

1401/09/06
|
09:02

كارلوس كی روش با انتشار یك پست اینستاگرامی كه كلیزمن را در ابتدای مسابقه ایران – آلمان در جام جهانی 1998 فرانسه در حال رد و بدل پرچم با احمدرضا عابدزاده نشان می‌دهد، در پاسخ به صحبت‌های كلینزی كه طبیعت فوتبال ملی ایران را سخت‌گیرانه، پرخطا، معترض و خشن توصیف كرده بود با همان لحن منحصربفرد از وی انتقاد كرد كه بدون شناخت از شخصیت وی (كی‌روش) او را زیر سوال برده است.

كی روش نوشت:
" یورگن عزیزتو پیش‌قدم شدی كه مرا كارلوس صدا كنی و من فكر می‌كنم كه اشكالی نداشته باشد كه تو را یورگن خطاب كنم...

بدون اینكه حتی مرا شخصا بشناسی شخصیت من را با غرور همیشگی خودت قضاوت كردی.

هیچ اهمیتی ندارد كه من چقدر برای عملكرد تو در زمین فوتبال می‌توانم احترام قائل باشم. آن سخنانت در فرهنگ ایران، تیم ملی ایران و بازیكنان من مایه شرمساری در فوتبال است. هیچ كس نمی‌تواند اتحاد ما را دچار تزلزل كند، چون این موضوعات در سطح ما نیست.

اما حتی با این حرف‌ها ما دوست داریم تو را دعوت كنیم به عنوان مهمان در كمپ تیم ملی حضور پیدا كنی و با بازیكنان ایران ارتباط بگیری و از آن‌ها درباره كشورشان، مردم ایران، شعر و هنر و ریاضیات و جبر و تمدن هزاران ساله ایران بیاموزی و همچنین از بازیكنان ما بشنوی كه چقدر فوتبال را دوست دارند و برای آن احترام قائلند.


ما متوجه‌ایم كه به عنوان آمریكایی - آلمانی حمایت خود را از ما دریغ كرده‌ای. مشكلی نیست؛ و با وجود اظهارات اشاره‌های توهین آمیزت در بی‌بی‌سی كه تلاش كرده‌ای زحمات، فداكاری و مهارت ما را زیر سوال ببری به تو قول می‌دهیم بدون آنكه قضاوتی درباره فرهنگ، ریشه و سابقه تو داشته باشیم همواره از حضورت در جمع خود استقبال كنیم.

در عین حال تمام نگاه ما متوجه این نكته است تا از تصمیم فیفا در ارتباط با پست سازمانی تو به عنوان عضوی از كمیته فنی جام جهانی قطر 2022 باخبر شویم. چرا كه به طور واضح انتظار ما از تو این است كه پیش از بازدیدت از كمپ ما از سمت خود استعفا داده باشی.
كارلوس


یورگن كلینزمن در صحبت‌هایی بحث برانگیز عنوان كرده بود كه بازیكنان ایرانی روی داور بازی با ولز تاثیر گذاشتند. او گفته بود: كارلوس (كی‌روش) واقعاً به خوبی با تیم ملی و فرهنگ ایران سازگار است، او در آمریكای جنوبی با كلمبیا شكست خورد و سپس نتوانست با مصر به جام جهانی صعود كند و درست قبل از جام جهانی با ایران به میدان آمد؛ جایی كه قبلا مدت زیادی با این تیم كار كرده بود. این تصادفی نیست، این بخشی از فرهنگ آنهاست. آنها مدام روی گوش داوران خط و و داور چهارم كار كردند و روی قضاوت آنها تاثیر گذاشتند. صحنه‌های زیادی وجود داشت كه در تصاویر تلویزیونی ندیدیم. این فرهنگ آنهاست، آنها شما را از بازی خود خارج می‌كنند.

دسترسی سریع