ستایشی: قوه قضاییه درصدد است با تمام توان كام ملت ایران را شاد كند

سخنگوی قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه این اطمینان را می‌دهد كه در دوره تحول اهتمام ویژه ای به خرج دهد تا تحقق عدالت را برای همه پیگیری كند.

1401/11/11
|
11:09

به گزارش ایسنا، نشست خبری مشترك محمد كاظمی فرد رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در محل مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برگزار شد.

در ابتدای این نشست، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه ضمن تبریك فرا رسیدن دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این دهه، فصل حركت عدالت خواهانه ملت ایران بود، ملتی كه پشت سر امام (ره) برای مبارزه با فساد و رفع بی عدالتی برخواست و همچنان 44 سال است كه بر این اراده محكم خود ایستاده است.

وی افزود: ملت ایران در سال 57 همه یكدست و یكپارچه بودند و امروز نیز هر گونه حركت تفرقه انگیزانه برخلاف خواست و اراده عمومی باشد را بر نمی تابد. دشمنان 44 سال است در خواب و خیال خود وعده داده اند تا انقلاب اسلامی برای پیروزی خود جشن نگیرد و برای این هدف میلیاردها دلار خرج كرده اند ولی ملت ایران با طراحی های دشمن همراهی نكرده است‌ و ملت ایران 44 سال ایستاده است و از جان هزینه داده است.

ستایشی تاكید كرد: قوه قضاییه این اطمینان را می دهد كه در دوره تحول اهتمام ویژه ای به خرج دهد تا تحقق عدالت را برای همه پیگیری كند. قوه قضاییه درصدد است با تمام توان و با اقدامات خود كام ملت عزیز و بزرگوار ایران را شاد كند و بیش از پیش موجب افزایش وحدت شود و اعتماد عمومی را فراهم كند.

ستایشی درباره نشست مشترك امروز با رییس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: در مقطع فعلی، قوه قضاییه به جایی رسیده كه با بهره وری نوین محدوده زمانی و مكانی دسترسی به خدمات قضایی برداشته شده است ودر تمام 24 ساعت شبانه روز امكان بهره برداری به خدمات قضایی از طریق پنجره واحد قوه قضاییه فراهم شده است. بدلیل اینكه مركز امار و اطلاعات بعنوان مغز هوشمند دستگاه قضایی است بر آن شدیم كه نشست این هفته بصورت دیگر و در این مركز برگزار كنیم.

وی درباره برگزاری جشنواره نقد برتر گفت: اختتامیه اولین دوره جشنواره نقد برتر قوه قضاییه در 19 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: جشنواره نقد برتر بر آن است كه قوه قضاییه در دوره تحول، نقد خود را نه تنها عاملی برای ضعف تلقی نمی كند بلكه آنرا منجر به قدرت برشمرده و از آن استقبال می كند.

وی درباره اجرای فرامین رهبری گفت: ما برای اجرای فرامین و رهنمودهای رهبری اقداماتی را انجام دادیم. قوه قضاییه مطالبات رهبری از خود را مغتنم دانسته است. قرارگاهی به ریاست معاونت اول قوه قضاییه برای اجرای فرامین رهبری تشكیل شد. این قرارگاه تاكنون 83 مصوبه عملیاتی داشته است و 54 درصد از این مصوبات به طور كامل اجرا شده یا در حال اجراست. دو هفته برای اجرای هر مصوبه زمان در نظر گرفته شده است. این فرامین در 5 كارگروه تخصصی برای اجرای مطالبات در حال اجراست.

دسترسی سریع