گلبانگ انقلاب در مدارس سراسر كشور طنین‌انداز شد

همزمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به میهن، زنگ انقلاب در مدارس سراسر كشور طنین‌انداز شد.

1401/11/12
|
10:05

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، زنگ انقلاب در 110 هزار مدرسه سراسر كشور به صدا در آمد؛ زنگ نمادین انقلاب نیز توسط فرزند شهید شیبانی، خرسندی دانش‌‌آموز نخبه مدرسه رفاه و وزیر آموزش و پرورش در مدرسه رفاه تهران به صدا درآمد.

امام خمینی(ره) بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی 12 بهمن سال 57، پس از 14 سال تبعید به میهن اسلامی بازگشت؛ ساعت 9 و 20 دقیقه گروهی از منتخبین كمیته استقبال از امام خمینی (ره) وارد هواپیمای حامل ایشان شدند و رأس ساعت 9 و 33 دقیقه و 30 ثانیه، امام خمینی(ره) از پله‌های هواپیما فرود آمدند.

هر سال 12 بهمن‌، همزمان با سالروز ورود تاریخی ایشان به میهن اسلامی، ساعت 9 و 33 دقیقه صبح، زنگ مدارس، سوت قطارها، كشتی‌ها به صدا درمی‌آید و زنگ انقلاب در سراسر كشور طنین‌انداز می‌شود.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در این مراسم، اظهار كرد: انقلاب اسلامی ایران، فرهنگی بود و بستر فرهنگ، تربیت است؛ عهده‌دار تعلیم و تربیت خانواده است و در آموزش و پرورش زمینه رشد و شكوفایی و تربیت متربیان فراهم می‌شود.

وی با بیان اینكه شهید باهنر می‌گفتند در رابطه با تعلیم و تربیت مسأله شما فرهنگ است؛، افزود: فرهنگ انقلاب بار تازه‌ای به نسل ما عرضه می‌كند كه عمدتا در عرصه تربیت است.

نوری اضافه كرد: حضرت امام(ره) حضور در مدرسه را به عنوان یكی از مولفه‌های فعالیت خود انتخاب می‌كند كه این سیره را به نسل بعدی انتقال دهد؛ ایشان در مدرسه حضور پیدا می‌كنند به لحاظ همان تربیت است و كسانی را برای حكومت انتخاب می‌كنند كه در مدارس كار می‌كردند و تعلیم و تربیتی هستند.

وی با بیان اینكه باورمندی را حضرت امام(ره) برای ما به جا می‌گذارند،گفت: فرهنگ انقلاب صادر شد و در این مرز باقی نماند. در حال حاضر در فناوری‌ها كه زمینه نبود به رشد خوبی رسیدیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما در 5 المپیاد جهانی معروف 2022، رتبه چهارم جهان را داریم. در نانو هم رتبه برتر را داریم؛ در استفاده صلح آمیز از انرژی و علم و فناوری هم همین طور است كه این برترین‌ها به رغم تحریم شدید است؛ همچنین در زمینه دارو رشد كردیم و جزو معدود كشورهایی هستیم كه از 6 روش تولید واكسن استفاده كردیم.

وی تصریح كرد: امید داریم سایر قله‌های جهانی را با حضور معلمان و دانش‌آموزان فتح خواهیم كرد و در آینده نزدیك شاهد ایجاد تمدن نوین اسلامی خواهیم بود.

علیرضا كریمیان مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم با اشاره به سختی های شكل‌گیری انقلاب و اهداف آن، اظهار كرد: باید پای انقلاب بمانیم و از این گنج مراقبت كنیم همچنین در مسیر اسلام حركت كنیم.

وی با بیان اینكه در تمام عرصه های مهم كشور و و به‌هنگام‌های مهم، مردم پای انقلاب هستند، افزود: در روز 22 بهمن، همه جامعه فرهنگیان حماسه جدیدی را خلق خواهیم كرد.‌

دسترسی سریع