ارتش اسرائیل به حالت آماده‌باش درآمد/ افزایش هشدارها درباره فروپاشی ارتش و جنگ داخلی

هم‌زمان با افزایش تنش‌ها داخل اراضی اشغالی به‌دنبال تحركات اخیر كابینه افراطی نتانیاهو، ارتش رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش درآمده است و هشدارها درباره وقوع جنگ داخلی میان اسرائیلی‌ها شدت گرفته است.

1402/01/07
|
18:33

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شب گذشته ارتش رژیم صهیونیستی به‌دنبال از دست دادن كنترل خود داخل اراضی اشغالی پس از بركناری وزیر جنگ این رژیم، به حالت آماده‌باش درآمد.

شبكه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این زمینه گزارش داد كه بعد از بركناری «یوآو گالانت» وزیر جنگ از منصب خود در پی بحران تغییرات در ساختار قضائی اسرائیل، ارتش در وضعیت آماده‌باش قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، اعلام وضعیت آماده‌باش در ارتش اسرائیل بعد از ریختن صدها هزار نفر به خیابان‌ها برای تظاهرات علیه كابینه بنیامین نتانیاهو صورت گرفت.

اسرائیل در تاریك‌ترین نقطه

رسانه‌های صهیونیستی به نقل از «آوی بنیاهو» سخنگوی سابق ارتش این رژیم اعلام كردند: این مرحله تاریك‌ترین عصر در تاریخ اسرائیل است. نتانیاهو امشب به كار سیاسی خود پایان داد. شما اجازه دارید غمگین و ترسیده باشید، دیكتاتوری اینجاست.

شبكه كان رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد كه رئیس پلیس اسرائیل دستور تقویت نیروها در همه شهرها را صادر و تأكید كرده است كه تظاهرات‌كنندگان باید در موارد خشونت و خرابكاری دستگیر شوند.

به گزارش روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت، مسئولان و رؤسای مؤسسات موسوم به شهرداری‌ها در اراضی اشغالی اعلام كردند كه امروز دوشنبه مقابل دفتر نتانیاهو دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند كه بیش از 600 هزار معترض اسرائیلی از كریات شمونا در شمال تا ایلات در جنوب دست به تظاهرات زده‌اند و پلیس برای متفرق كردن تظاهرات‌كنندگان از اطراف خانه نتانیاهو از كامیون‌های پمپاژ آب استفاده می‌كند.

بر اساس این گزارش، هزاران نفر بعد از بركناری وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اطراف خانه نتانیاهو در قدس اشغالی تجمع كردند، در این میان یك خودرو قصد داشت تظاهرات‌كنندگان را در تل‌آویو زیر بگیرد.

خبرنگار المیادین گزارش داد در منطقه اشغالی عكا نیز یك خودرو قصد زیر گرفتن معترضان را داشت.

رسانه‌های عبری گزارش می‌دهند كه تظاهرات‌كنندگان در برابر كنست با سر دادن شعارهایی خواستار سرنگونی كابینه نتانیاهو شده‌اند.

هشدار درباره فروپاشی ارتش و جنگ داخلی

مسئولان سابق مؤسسه امنیتی اسرائیل اعلام كردند، بركناری گالانت یك اقدام خطرناك در مسیر فروپاشی ارتش است و اسرائیل در آستانه جنگ داخلی است.

هم‌زمان با آن رسانه‌های عبری اعلام كردند، تظاهرات‌كنندگان در اقدامی بی‌سابقه به ورودی منزل نتانیاهو رسیده‌اند.

یك افسر ارشد در پلیس رژیم اشغالگر اعلام كرد: ما كنترل خود را بر مناطقی كه شاهد تظاهرات است، از دست داده‌ایم. این تظاهرات‌ها مقامات اسرائیلی را غافلگیر كرده است و ما آمادگی چنین سناریویی را نداشتیم.

از طرف دیگر «نفتالی بنت» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی اعلام كرد: امشب اسرائیل در خطرناك‌ترین نقطه وجودی خود از زمان جنگ 1973 قرار دارد و نتانیاهو باید فوراً قانون تغییرات قضائی را لغو كند.

درحالی كه از دو ماه گذشته تظاهرات اسرائیلی‌ها علیه كابینه نتانیاهو همچنان ادامه دارد و روز به روز شدت می‌گیرد، روز گذشته او یوآو گالانت وزیر جنگ خود را بركنار كرد.

شبكه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم به نقل از منابع آگاه در دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی خبر داد، بعد از اظهارات گالانت، نتانیاهو وی را به دفتر خود احضار كرد و به وی خبر داد كه دیگر به او در زمینه همكاری در كابینه اعتماد ندارد، زیرا اظهاراتش علیه ائتلاف و مخالف با سیاست‌های آن بوده است.

در این بین ایتمار بن گویر وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی، ضمن استقبال از این اقدام، گالانت را یك فرد شكست‌خورده توصیف كرد و تأكید كرد: به نتانیاهو به‌خاطر این اقدام تبریك می‌گویم.

چند روز قبل رسانه‌های عبری از هشدار وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به كابینه نتانیاهو در خصوص وضعیت بحرانی ارتش اسرائیل در سایه اقدام این كابینه برای انجام تغییرات قضائی خبر دادند.

یوآو گالانت هشدار داده است كه ارتش اسرائیل در سایه اصلاحات قضائی كابینه نتانیاهو به‌سمت پرتگاه خطرناكی پیش می‌رود.

اعتراضات روزافزون نسبت به تغییرات در ساختار قضائی كه از سوی كابینه بنیامین نتانیاهو در حال انجام است، به‌شكل خطرناكی عملكرد روزانه ارتش اسرائیل را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و در عین حال روحیه و انگیزه نظامیان را هم تضعیف می‌كند، به‌نحوی كه این روزها فرار از خدمت در ارتش در نگاه عامه صهیونیست‌ها امری مشروع و ستودنی محسوب می‌شود.

این درحالی است كه ناظران امور معتقدند تصمیم‌سازان رژیم صهیونیستی قادر به اتخاذ راهبرد مؤثر برای مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی نیستند، به همین دلیل اگر اوضاع رژیم صهیونیستی به همین منوال ادامه پیدا كند و تغییر قابل‌توجهی در شكل و جهت‌گیری كابینه كنونی اسرائیل رخ ندهد، صهیونیست‌ها نمی‌توانند مسیر راهبرد فعلی خود را عوض كنند، به‌عبارت دیگر تدوین یك استراتژی جدید و كاربردی برای مقابله با چالش‌های داخلی و خارجی رژیم صهیونیستی در سایه شرایط فعلی تقریباً غیرممكن است.

انتهای پیام/+

دسترسی سریع