تازه‌ترین تحولات در فلسطین اشغالی؛ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در قدرت باقی می‌ماند!

رویترز به نقل از منابع آگاه فاش ساخت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نشستی محرمانه با نتانیاهو داشته و كماكان در قدرت باقی می‌ماند.

1402/01/09
|
09:01

رویترز امروز سه شنبه به نقل از معاونان وزارت جنگ رژیم صهیونیستی فاش ساخت «یوآف گالانت» علی رغم بركناری وی از سوی نتانیاهو در اعتراض به برنامه اصلاحات قضائی وی كماكان در منصب خود باقی می‌ماند.

در همین راستا، شبكه خبری «اسكای نیوز» عربی با پوشش این خبر اعلام كرد برخی منابع آگاه فاش ساخته‌اند بنیامین نتانیاهو تاكنون نامه رسمی بركناری یوآف گالانت از تصدی وزارت جنگ این رژیم را به وی ابلاغ و تسلیم نكرده است.

به گفته منابع آگاه در رژیم صهیونیستی، نخست وزیر این رژیم همچنین در نشستی با یوآف گالانت اوضاع امنیتی در سرزمین‌های اشغالی را بررسی و رایزنی كرده است.

بنا بر اظهارات این منابع، نتانیاهو اعلام كرده است مذاكراتی مهم را طی ساعات آینده با مخالفان خواهد داشت و قصد دارد مسائل مورد اختلاف در طرح قضائی مدنظرش را با طرف‌های سیاسی برای رسیدن به یك راه حل مشترك حل‌وفصل كند.

پیشتر منابع عبری در فلسطین اشغالی گفته بودند كه نتانیاهو به وزیر جنگ بركنار شده كابینه خود گفته است كه باید از كنست (پارلمان) استعفا كند تا به وزارت جنگ بازگردد.

نخستین قربانی جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی، وزیرِ جنگ این رژیم است كه نتانیاهو وی را روز یكشنبه به دلیل انتقاد از سیاست‌هایش از كار بركنار كرد.

دسترسی سریع