دست‌رد بایدن به سینه نتانیاهو؛ نتانیاهو را به كاخ سفید راه نمی‌دهم!

رئیس جمهور آمریكا در نطق شامگاهی خود به همه گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای پایان داد و اعلام كرد درب‌های كاخ سفید فعلا بر روی نتانیاهو بسته است.

1402/01/09
|
09:34

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور آمریكا در نطق شامگاهی خود (سه شنبه) به همه گمانه‌زنی‌ها از سفر قریب الوقوع نتانیاهو به واشنگتن پایان داد و از تعویق این سفر به وقتی نامعلوم خبر داد!

«جو بایدن» در نطقش اعلام كرد «تا زمانی كه این رژیم در شرایط كنونی قرار دارد، هرگز به این زودی‌ها از بنیامین نتانیاهو برای سفر به واشنگتن دعوت نخواهم كرد.»

رئیس جمهوری آمریكا در ادامه افزود «امید است نتانیاهو از قانون اصلاحات قضائی خود تجدید نظر كند.»

در همین ارتباط، «جان كربی»، سخنگوی شورای امنیت ملی كاخ سفید پیشتر در اظهاراتی نسبت به سفر قریب الوقوع نتانیاهو به آمریكا اعلام كرده بود «كاخ سفید برنامه‌ای برای سفر نتانیاهو در شرایط كنونی به واشنگتن ندارد و آمریكا خواستار حل‌وفصل اصلاحات قضائی نتانیاهو و اصلاح آن است.»

گفتنی است بیش از سه ماه از تشكیل كابینه ائتلافی نتانیاهو در فلسطین اشغالی می‌گذرد و تااكنون واشنگتن همزمان با وخامت اوضاع در سرزمین‌های اشغالی در پی طرح قضائی جنجالی نتانیاهو دعوت‌نامه‌ای برای سفر وی به آمریكا صادر نكرده است.

كاخ سفید معمولاً پس از تشكیل هر كابینه‌ای در فلسطین اشغالی، بلافاصله سران این رژیم را به واشنگتن دعوت و بر حمایت از این رژِیم موقت تاكید می‌كند.

دسترسی سریع