نقویان: انحصار استفاده از بازیگران تهرانی در سریال‌ها شكسته می‌شود

رئیس مركز سیمافیلم گفت: انحصار استفاده از بازیگران تهرانی در سریال‌ها شكسته خواهد شد و از بازیگرانی استانی هم استفاده خواهد شد.

1402/03/08
|
08:39

مهدی نقویان، رئیس مركز سیمافیلم درباره استفاده از بازیگران تئاتر در تولید مجموعه‌های تلویزیونی گفت: ان‌شاء‌الله این انحصار در استفاده از بازیگران تهرانی شكسته خواهد شد و بعد از این از بازیگرانی استانی و شهرستانی هم در سریال‌های تلویزیونی استفاده خواهد شد.

رئیس مركز سیما فیلم اظهار كرد: در سند تحول ابلاغ شده به بخش‌های مختلف صداوسیما، دوتا شاخصه مهم این سند یعنی هویت و عدالت تحول دارد. حالا باید دید این هویت و عدالت چه كمكی می‌كند به برنامه سازی و سریال سازی كه ماموریت مركز سیما فیلم است.

نقویان ادامه داد: شخصیت‌های ما باید هویت ایرانی پیدا كند كه سه تا شاخصه دارد بحث اسلامی‌بودن، ملی بودن و انقلابی بودن كه این شاخصه بحث هویت را تشكیل می‌دهد كه ما در شخصیت‌ها و قهرمان‌های سریال‌های خودمان سعی می‌كنیم به آن توجه شود. اما چیزی كه به این بحث مرتبط می‌شود بحث عدالت است. عدالت شعار سیما فیلم نیست بلكه در مدیریت جدید صداوسیما رخ می‌دهد و آن شكستن انحصار است.

وی افزود: شكستن انحصار به این شكل است كه ما از معدود افرادی كه كارگردانی، تهیه كنندگی یا بازیگری می‌كنند دایر خود را وسیع‌تر كنیم. فرصت خیلی زیادی در شهرستان‌ها وجود كه متاسفانه از آن‌ها استفاده نمی‌شود نشست كه برگزار كردیم گام اول بود برای اینكه به صورت واقعی از این هنرمندانی كه خارج از تهران هستند بتوانیم استفاده كنیم.

نقویان درباره عملیاتی شدن این انحصار شكنی گفت: دو پیشنهاد عملی داریم یك گروهی را با همین اعضای كه برندگان جشنواره تئاتر فجر بودند تشكیل بدهیم كه فعالیت‌های خود را به روز در این گروه اعلام كنند و ما هم فعالیت‌های كه انجام می‌دهیم را در این گروه اعلام می‌كنیم و در واقع این‌ها مطلع می‌شوند و این‌ها را به طرح‌های مختلف وصل می‌كنیم. یك بخش دیگر این است كه آلبوم تصویری از این‌ها می‌سازیم دسترسی به این‌ها به سرعت انجام نمی‌شود به علت مسافتی كه نسبت به تهران دارند، این دو تا كار، یككار عملی است كه قرار است انجام شود.

رئیس مركز سیمافیلم گفت: از تهیه كنندگان و كارگردان‌ها می‌خواهیم كه در سریال‌ها از بازیگران جدید استفاده كنند. مثل سریال نون خ كه اتفاق افتاد، و بنا داریم از این جنس سریال‌ها را افزایش دهیم كه نمونه‌اش در مشهد و یزد دارد ساخته می‌شود.

او در پایان بیان كرد: این انحصار در جغرافیای ساخت سریال‌ها خواهد شكست و شكست انحصار به این معنی نیست كه ما چهره‌های شناخته شده را كنار بگذاریم. حجم تولیدات آنقدر زیاد است كه اگر ما این انحصار را بشكنیم هیچكس بیكار نمی‌شود بلكه بیكار‌ها هم سركار مشغول می‌شوند.

دسترسی سریع