صبح امروز انجام شد؛ دیدار سلطان عمان با رهبر انقلاب اسلامی

سلطان عمان و هیئت همراه صبح امروز (دوشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو كردند.

1402/03/08
|
13:14

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار آقای «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان و هیات همراه، روابط ایران و عمان را روابطی دیرینه و ریشه‌دار و خوب خواندند و گفتند: ما معتقدیم گسترش روابط دو كشور در همه زمینه‌ها، به نفع هر دو طرف است.

ایشان با اشاره به مذاكرات طرف‌های ایرانی و عمانی، خاطر نشان كردند: نكته مهم آن است كه این مذاكرات تا رسیدن به نتایج محسوس، به صورت جدی پیگیری شود و در نهایت ارتباطات گسترش یابد.

رهبر انقلاب اسلامی به موضوع خطر حضور رژیم صهیونیستی در منطقه نیز اشاره كردند و افزودند: سیاست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن، ایجاد اختلاف و نبود آرامش در منطقه است، بنابراین همه كشورهای منطقه باید به این موضوع توجه داشته باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطر نشان كردند: افزایش همكاری عمان و ایران حائز اهمیت است زیرا دو كشور در آبراه بسیار مهم تنگه هرمز دارای اشتراك هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات سلطان عمان مبنی بر تمایل مصر برای از سرگیری روابط با جمهوری اسلامی ایران، تاكید كردند: ما از این موضع استقبال می‌كنیم و مشكلی در این زمینه نداریم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص اظهار خرسندی سلطان عمان از آغاز روابط مجدد ایران و عربستان گفتند: این موضوعات نتیجه سیاست خوب دولت جناب آقای رئیسی برای گسترش و تقویت روابط با همسایگان و كشورهای منطقه است.

ایشان در پایان اظهار امیدواری كردند با گسترش ارتباطات دولت‌ها، امت اسلامی شوكت و عظمت خود را بازیابد و در كنار هم قرار گرفتن ظرفیت‌ها و امكانات كشورهای اسلامی، به نفع همه ملت‌ها، كشورها و دولت‌های اسلامی باشد.

در این دیدار كه حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، سیاست عمان را گسترش روابط با همسایگان به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: در مذاكرات تهران، درمورد عرصه‌های مختلف همكاری، گفت‌وگو و تبادل نظر شد و امیدواریم با استمرار این گفتگوها، روابط دوكشور بیش از پیش گسترش یابد و نتایج عملی آن برای هر دو طرف مشهود شود.

دسترسی سریع