تأكید رئیس‌جمهور بر اقناع افكار عمومی درباره تغییر ساعت كار ادارات

رئیس‌جمهور با اشاره به تغییر ساعت كار ادارات، اقناع‌سازی افكار عمومی در خصوص اهداف و ثمرات این تصمیم را امری مهم و مؤثر در همراهی مردم با اجرای آن دانست.

1402/03/17
|
14:53

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در جلسه صبح روز چهارشنبه هیئت دولت، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در تحلیل «مسئله انقلاب اسلامی و ضرورت‌های امروز كشور»، «ایمان و امید» را دو مؤلفه مهم در قدرت‌آفرینی دانست و گفت: وظیفه اركان حاكمیت از جمله دولت این است كه با تصمیمات و اقدامات به‌موقع و سنجیده در اداره امور كشور، به‌ویژه در زمینه گشودن گره زندگی مردم، به جامعه امید دهند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به تغییر ساعت كار ادارات، اقناع‌سازی افكار عمومی در خصوص اهداف و ثمرات این تصمیم را امری مهم و مؤثر در همراهی مردم با اجرای آن دانست.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با اشاره به گزارش وزیر امور خارجه در خصوص آخرین وضعیت اجرای توافق‌نامه‌های جمهوری اسلامی با دیگر كشورها، لزوم فعال‌تر شدن كمیسیون‌های مشترك به‌منظور پیگیری و به ثمر رسیدن این توافقات را مورد تأكید قرار داد.

رئیسی با تبریك هفته محیط زیست و قدردانی از زحمات و تلاش‌های محیط‌بانان كشور، جایگاه محیط زیست در قانون را بااهمیت توصیف و بر ضرورت اتخاذ تصمیمات لازم برای سازگاری ملاحظات محیط‌زیستی و برنامه‌های توسعه‌ای كشور تأكید كرد.

رئیس جمهور همچنین با تبریك قهرمانی و افتخارآفرینی ورزشكاران به‌ویژه بانوان ورزشكار در ماه‌های اخیر كه پرچم جمهوری اسلامی ایران را در رقابت‌های جهانی به اهتزاز درآوردند، از وزیر ورزش خواست ضمن قدردانی از ورزشكاران مدال‌آور، زمینه و امكانات لازم برای تداوم هرچه بیشتر افتخارآفرینی‌ها را فراهم كند.

ارائه گزارش از لایحه دوفوریتی اساسنامه سازمان توسعه سواحل مكران و تأكید رئیس جمهور بر كار جهادی برای توسعه جهشی منطقه مكران از دیگر موارد مطرح‌شده در جلسه امروز هیئت دولت بود.

دسترسی سریع