تقی‌پور در گفتگو با مهر: تشکیل وزارت بازرگانی تاثیر مثبتی بر بازار ندارد/ وزیر صمت سریع‌تر معرفی شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: فرصت زیادی تا پایان دولت باقی نمانده است و بنابراین تشکیل وزارت بازرگانی به اجرای کامل و مؤثر نمی‌انجامد.

1399/05/13
|
09:26

رضا تقی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه رئیس‌جمهور باید هر چه سریع‌تر وزیر پیشنهادی صمت را به مجلس معرفی کند، گفت: با توجه به بی‌ثباتی بازار و افزایش شدید قیمت‌ها، دولت باید هر چه سریع‌تر گزینه وزارت صمت را به مجلس شورای اسلامی جهت اخذ رأی اعتماد معرفی کند.

وی بیان کرد: طبق قانون، سرپرست وزارت صمت تا 22 مرداد ماه می‌تواند در این وزارتخانه فعالیت کند و بر این‌اساس دولت باید به قانون تمکین کرده و در مهلت باقی مانده گزینه خود برای وزارت صمت را به مجلس معرفی کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم به جهت گرانی‌های افسارگسیخته و بی‌ثباتی قیمت‌ها با مشکلات زیادی روبرو هستند و در این شرایط لازم است که وزیر صمت تعیین شود تا بلکه شاهد ثبات بیشتری در وضعیت بازار و قیمت‌ها به ویژه قیمت کالاهای اساسی باشیم.

تقی‌پور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا علت تعلل دولت در معرفی وزارت صمت، تفکیک این وزارتخانه به دو وزارتخانه صنعت و معدن و وزارت بازرگانی است، گفت: فرصت زیادی تا پایان دولت باقی نمانده است و حتی اگر این موضوع قابل طرح باشد، به اجرای کامل، مؤثر و مثبت نمی‌انجامد.

وی تصریح کرد: تصمیم خردمندانه این است که دولت در این شرایط به قانون توجه کند و هر چه سریع‌تر وزیر پیشنهادی صمت را به مجلس معرفی کند تا بلکه وضعیت بازار ساماندهی شود که قطعاً این تصمیم به نفع مردم است.

دسترسی سریع