تمجید جانانه معاون از رئیس؛ کلانتری: روحانی یک مدیر مظلوم در جمهوری اسلامی است/ جمع اشتباهاتش پنج درصد هم نبوده/ برای دولت بعد هم به یک فرد بسیار عاقلی مثل روحانی نیازمندیم

ما به یک فرد بسیار عاقلی مثل آقای روحانی نیازمندیم. کسی که هم بتواند سکان هدایت اجرایی کشور را در دست داشته باشد و هم بتواند با دنیا تعامل داشته باشد.

1399/11/05
|
10:08

گروه سیاسی جهان نیوز: عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست که طی ماه های گذشته با ادعاهایی درباره امام خمینی(ره) و یا سخن گفتن درباره تسخیر لانه جاسوسی حاشیه ساز شده بود و حتی به اتهام توهین به امام راحل احضار شده و با قرار آزاد شده بود، این بار روحانی را یک مسئول مظلوم نامیده که جمع اشتباهاتش به پنج درصد هم نمی رسد! کلانتری همچنین مدعی شده است: «اگر مدیریت آقای روحانی نبود ما نمی‌توانستیم از این دوره گذر کنیم».

به گزارش جهان نیوز، گزیده اظهارات کلانتری در گفت‌وگو با روزنامه همدلی را در ادامه خواهید خواند:

*برخلاف آنچه رسانه‌‌ها منتشر می‌کنند، اگر مدیریت آقای روحانی نبود ما نمی‌توانستیم از این دوره گذر کنیم. به نظر من روحانی یک مدیر مظلوم در جمهوری اسلامی بوده است. اگر چه نمی‌توان انکار کرد که ممکن است تصمیم‌گیری‌‌های اشتباهی هم در دولت او وجود داشته باشد، اما جمع آن 5درصد هم نبوده است و به واقع 95درصد از این مشکلات به خوبی از طرف ایشان حل و فصل شده‌‌‌اند.

*ما به یک فرد بسیار عاقلی مثل آقای روحانی نیازمندیم. کسی که هم بتواند سکان هدایت اجرایی کشور را در دست داشته باشد و هم بتواند با دنیا تعامل داشته باشد. در حال حاضر هر فرد صاحب‌نامی که برای ریاست جمهوری کاندید شود، باید این ‌‌مسئله را به عنوان یک وظیفه در نظر بگیرد و نه به منظور در دست گرفتن یک پست دلخواه. این مسند درحال حاضر نیاز به یک فرد پخته دارد. چنین فردی باید به خاطر حفظ کشور وارد صحنه شود و نه فقط برای کسب مقام ریاست جمهوری. از چنین فردی حتی باید برای حضور، تقاضا کرد، منت او را کشید و از او برای پذیرش چنین مسئولیتی خواهش کرد. در چنین وضعیتی، باید دست شخصی را که قصد خدمت صادقانه دارد، بوسید. الان دوران 43سال پیش نیست و رفتارهای گذشته هم جوابگو نیست. به هر حال فشارهایی وجود دارد و شاید نیازهایی هم به برخی گشایش‌های اقتصادی و اجتماعی وجود داشته باشد.

دسترسی سریع