استاندار تهران: دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد/ امکان صدور پروانه موقت برای نانوایی‌های فاقد مجوز

استاندار تهران گفت: دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد و در حال حاضر قیمت نان ثابت است.

1401/02/26
|
08:31

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، محسن منصوری استاندار تهران در جلسه شورای آرد و نان استان تهران که شامگاه یکشنبه در استانداری تهران برگزار شد اظهار کرد: هیچ کاستی نباید در آرد و نان داشته باشیم، آرد و نان خط قرمز ماست. رئیس جمهور هم بر افزایش نیافتن قیمت نان تاکید دارد.

وی گفت: دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد و در حال حاضر قیمت نان ثابت است و به هیچ وجه برنامه قیمت نان در دولت وجود ندارد.

استاندار تهران افزود: در خصوص سهمیه‌های آرد و نان، فرمانداران می‌توانند در این دو ماه تصمیم‌گیری نسبت به افزایش سهمیه داشته باشند و نباید بیت‌المال اصراف شود و بعد از کارشناسی‌های لازم، باید اقدامات صورت گیرد.

منصوری با اشاره به اینکه بخشی از صفوف زیادی که در چند روز گذشته به وجود آمده به دلیل نگرانی‌های کاذب است بیان کرد: حضور اتباع در برخی شهرستان‌ها افزایش یافته که باعث می‌شود سرانه‌ها افزایش یابد. در آمار‌ها تعداد اتباع، ثبت نشده و امشب مقرر شد تا تعداد اتباع برآورد شود و سهمیه به طور متناسب افزایش یابد.

وی در ادامه افزود: معنا ندارد که اتحادیه‌ها نظارت را انجام ندهند و باید اتحادیه‌ها در این زمان به کمک دولت و مردم بیایند و کمک مضاعف انجام دهند.

استاندار تهران با بیان اینکه در صورت ضرورت، برای نانوایی‌های فاقد پروانه، مجوز فعالیت دو ماهه می‌توان صادر کرد، گفت: فردا تمام فرمانداری‌ها تشکیل کارگروه آرد و نان خواهند داد و مصوبه‌های جلسه امشب را عملی می‌کنند. شایعه شده که کمبود آرد وجود دارد، ولی ما به لحاظ موجودی و ذخیره وضعیت فوق‌العاده‌ای داریم.

منصوری گفت: از روز دوشنبه ساعت کاری نانوایی‌ها دو ساعت بنا به تشخیص فرمانداران افزایش خواهد یافت تا خدمت‌رسانی به صورت مداوم و جدی انجام شود. هر نانوایی که درخواست سهمیه کرد، در اختیارش قرار خواهد گرفت و فرمانداران باید این کار را به طور حساب‌شده و با دقت انجام دهند.

وی در ادامه بیان کرد: آرد احتکار شده و آرد نانوایی‌هایی که کشف و پلمب می‌شوند باید سریعاً وارد بازار شوند و فرمانداران نظارت‌های خود را افزایش داده و باید از همه ابزار نظارتی استفاده شود.

استاندار تهران تاکید کرد: با هرگونه کم‌فروشی، گران‌فروشی و تعطیلی برخورد جدی خواهد شد و فرمانداران می‌توانند سهمیه نانوایی‌های متخلف را در اختیار سایر نانواها قرار دهد.

منصوری خاطرنشان کرد: در زمینه حمل و نقل آرد نیز برنامه‌ریزی‌هایی شده و مقرر شد در هر شهرستان خط تلفن اختصاصی برای گزارشات مردمی اختصاص داده شود.

وی افزود: در عمده شهرستان‌ها مشکلی وجود نداشته و تنها چند شهرستان در این زمینه دچار شلوغی صف نانوایی شده بودند.

دسترسی سریع