صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دبیر شورای نگهبان گفت: ارتش انقلابی در حال حاضر در وضعیت و جایگاه بسیار درخشانی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی در دیدار با امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از عملکرد ارتش در دفاع از آب و خاک کشور، گفت: ارتش انقلابی در حال حاضر در وضعیت و جایگاه بسیار درخشانی قرار دارد و این حاصل مدیریت درخشان و عملکرد انقلابی فرماندهان و نیرو‌های ارتش است.

وی افزود: به لطف الهی، ارتش جمهوری اسلامی ایران یک ارتش مکتبی، انقلابی و گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا است و قطعا چنین ارتشی با این ویژگی‌های مهم، به جایگاهی رفیع‌تر هم دست خواهد یافت.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه ارتش برای کشور و انقلاب کسب آبرو کرده است، گفت: حتما خداوند متعال به‌خاطر عملکرد انقلابی فرماندهان و نیرو‌های ارتش، به این سازمان کمک و توجه بیشتری خواهد داشت؛ البته حتما باید خودتان هم تلاش مضاعفی داشته باشید تا دل این مردم انقلابی که افتخارشان داشتن نیرو‌های مسلح قدرتمند است، بیش از این‌ها گرم و عنایت خداوند هم به شما بیشتر شود.

آیت الله جنتی همچنین به امیر دریادار سیاری توصیه کرد حتما درباره خدمات عمومی و محرومیت‌زدایی‌هایی که ارتش انجام داده و می‌دهد، اطلاع رسانی بیشتر و بهتری صورت بگیرد تا مردم و مسئولان بیشتر با خدمات و اقدامات ارتش آشنا شوند.

امیر دریادار سیاری نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از خدمات عمومی ارتش برای رفع محرومیت در سراسر کشور، گفت: ارتش در سالیان گذشته به نسبت قبل از آن، ورود بیشتری در حوزه محرومیت‌زدایی و رفع نیاز‌های عمومی مردم در مناطق محروم کشور کرده است؛ در همین راستا در سالیان اخیر در مناطق کمتر برخوردار کشور مانند نقاطی از جنوب شرق و غرب کشور، اقدامات بسیار زیادی برای رفع محرومیت با ارائه خدمات عمومی به صورت رایگان انجام شده است.

وی افزود: متاسفانه مناطق محروم زیادی در منطقه جنوب شرق کشور وجود دارد که بخاطر وظیفه و تکلیف خودمان، تمرکز ویژه‌ای روی آن مناطق انجام داده‌ایم تا بلکه بتوانیم بخشی از مشکلات مردم آن منطقه به خصوص برادران اهل سنت را برطرف کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توان بالای ارتش در ساخت تجهیزات مدرن نظامی، تاکید کرد: در حال حاضر ارتش جمهوری اسلامی ایران جزو دارندگان تخصص و توانمندی ساخت تجهیزات بسیار مهمی مانند ناوشکن، زیردریایی، جنگنده، اورهال انواع هواپیما و بالگرد، تانک و انواع سامانه‌های پدافندی و راداری است و با استفاده از همین توان، موفق به ساخت تجهیزات مدرن زیادی شده است.

دریادار سیاری گفت: الحمدلله کشورمان در حال حاضر با اتکا به ایده و ذهن خلاق جوانان و متخصصان همین مرز و بوم، به نقطه مطلوبی از جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تولید تجهیزات نظامی مدرن دست یافته و خطوط تولید بسیار زیادی هر روزه، مشغول تولید تجهیزات مدرن نظامی هستند.

وی افزود: به طور مثال، از دهه 80 شمسی جمهوری اسلامی ایران به جمع معدود سازندگان ناوشکن‌های مدرن پیوسته و در همان دهه ما موفق به ساخت و تولید اولین ناوشکن بومی با نام «جماران» شدیم و در حال حاضر نیز، تعدادی شناور دیگر از کلاس‌های مختلف در دست ساخت است؛ با وجود تحریم تسلیحاتی کشورمان، ما توانسته ایم به این دانش و زیرساخت در حوزه ساخت تجهیزات دست یابیم و این محقق نمی‌شد مگر با بهره‌گیری از توان جوانان و متخصصان کشورمان.

در این دیدار همچنین، آقای کدخدایی قائم مقام و سخنگوی شورای نگهبان و آقای صادقی مقدم عضو حقوقدان و معان اجرایی و امور انتخابات این شورا نیز، در سخنانی از عملکرد ارتش در حوزه ساخت و تولید تجهیزات نظامی و همچنین اقدامات انجام شده در حوزه خدمات رسانی به مناطق محروم، قدردانی کردند.

مرتبط با این خبر

  • صادراتی که مملکت را تهی می‌کند و ارزآور نیست به چه درد می‌خورد؟

  • تحریم اعلام شده آمریکا موضوع جدیدی نیست

  • آمریکا جنگ اقتصادی را پایان دهد و به کمیسیون برجام بیاید

  • اجرای طرح شناسایی و یکسان سازی فروشندگان لوازم خانگی

  • احیای 4 هزار میلیارد تومان از بیت المال از سوی قوه قضائیه

  • تحریم آمریکا کمک کرده دلار از صحنه مبادلات ما حذف شود/ تحریم دلار و سوئیفت توسط ترکیه و روسیه

  • شهردار تهران باید از مردم و خانواده شهدا عذرخواهی کند

  • بازگشت زمین های تصرف شده آستان قدس

  • برای مقابله با ایران، با اروپا متحد هستیم/همکاری اروپا در تحریم هوایی ایران

  • جزییات تغییرات 10 ساله قیمت زمین و مسکن