صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور گفت: هر سه دقیقه یک نفر در تصادفات نوروزی مصدوم شده و هر 80 دقیقه یک نفر در این سوانح جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ محمدباقر سلیمی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به کاهش ترددهای برون و درون‌شهری، اظهار کرد: در پلیس راهور ترددهای روزانه را رصد می‌کنیم؛ از بازه 28 اسفند معروف به "طرح نوروزی"، شاهد کاهش 73 درصدی در ترددهای بین‌شهری و جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور با بیان اینکه در معابر شهری نیز ترددها به صورت میانگین کاهشی 45 درصدی داشته، ادامه داد: در کلان‌شهرها در طرح نوروزی هر سال شاهد افت شدید ترددها هستیم که امسال نیز در طرح نوروزی تاکنون در شهر تهران در ساعات اوج ترافیک شاهد کاهش 70 تا 75 درصدی ترددها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: امروز نیز که نخستین روز غیرتعطیل در سال 99 بود، باز هم شاهد کاهش 50 درصدی تردد وسایل‌نقلیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم اما همچنان انتظار داریم که ترددها بیش از این کاهش پیدا کند.

این مقام پلیس راهور خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد همچنان در معابر شهری حدود 30 تا 35 درصد و در معابر جاده‌ای 10 تا 15 درصد ترددهای غیرضروری وجود دارد.

سلیمی متذکر شد: نقطه نگران‌کننده این است که همچنان در همین بازه طرح نوروزی در هر 50 ثانیه یک تصادف روی می‌دهد، هر سه دقیقه یک نفر از هموطنان بر اثر سوانح رانندگی مجروح می‌شود و هر 80 دقیقه نیز یک نفر از هموطنان جان خود را در این تصادفات از دست می‌دهد.

وی با اشاره به مجروحیت حدود دو هزار و 800 نفر در تصادفات نوروزی، گفت: قاعدتاً مصدومان نیاز به خدمات درمانی دارند و بخش اعظمی از امکانات درمانی که می‌تواند آماده خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا باشد، درگیر رسیدگی به مصدومان سوانح رانندگی می‌شود.

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور یادآور شد: به نظر می‌رسد خلوتی معابر، جذابیتی برای افزایش سرعت ایجاد کرده و شاهد این حوادث هستیم.

این مقام پلیس راهور از هموطنان خواست از سفر و تردد تا حدامکان جلوگیری کنند و عنوان کرد: تیمهای ثابت و سیار پلیس راهور در معابر درون و برون‌شهری حضور فعال دارند و با تخلفات برخورد می‌کنند.

مرتبط با این خبر

  • تعداد قربانیان کرونا در جهان از 80 هزار نفر فراتر رفت

  • برای مبارزه مؤثر با ⁧ کرونا⁩، رفع ⁧ تحریم‌ها⁩ی غیرقانونی آمریکا یک ضرورت است

  • افزایش اجاره‌بها در بهار امسال کمتر از نرخ تورم عمومی است

  • اگر برادران و خواهران افغانستانی در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند رایگان درمان شوند

  • مجلس با طرح سه فوریتی تعطیلی یک‌ ماهه کشور مخالفت کرد

  • اولین جلسه علنی سال 99 مجلس آغاز شد

  • دست‌کم‌گرفتن شرایط ده‌هاهزار نفر را به کام مرگ خواهد برد

  • ابلاغ طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به همه خطوط تاکسی/ حداکثر دو مسافر در صندلی عقب سوار شوند

  • مرحله دوم بسته معیشتی آخر فروردین پرداخت می‌شود/ هرگونه اجتماع ممنوع است

  • خودکفایی در تولید ماسک؛ به زودی