یك كارشناس مسائل غرب آسیا: گروه های تروریستی فعال در سوریه از یک جنس نیستند

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، اظهار کرد: در حال حاضر گروه‌های مختلف تروریستی در سوریه فعالیت می‌کنند ولی به نظر می‌رسد در چهارالی پنج ماه آینده داعش از نظر نظامی در سوریه به پایان کار خود می رسد .

1396/07/15
|
13:00
|

محمدرضا حاجیان ، در مصاحبه با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، در مورد آخرین تحولات میدانی سوریه تصریح کرد: در حال حاضر نبرد در منطقه شرق سوریه ادامه دارد و در چند روز گذشته در این منطقه نیروهای پراکنده داعش اقدامات و حملات ایضائی علیه ارتش سوریه انجام داده اند با هدف اینکه در عملیات ارتش سوریه برای آزاد سازی مناطق شرقی اخلال ایجاد کنند.

وی با اشاره به پیشروی‌های ارتش سوریه در جنوب شرقی این کشور و وارد شدن آنها به شهر المیادین، اظهار کرد: در استان حمام نیز جنگ ادامه دارد، نیروهای جبهه النصره در شمال این منطقه اقدام به تحرکات نظامی کردند که با واکنش شدید ارتش سوریه روبرو شد. در شرق این استان نیز باقی مانده‌های جریان تروریستی داعش فعالیت دارند گرچه بخشی از این مناطق توسط ارتش سوریه پاکسازی شده است.

حاجیان با بیان اینکه از منطقه دیرالزور تا شهر حمام در حال حاضر هیچ منطقه ای در اختیار نیروهای داعش نیست، تصریح کرد: واقعیت این است که در حال حاضر نیروهای تروریستی که ارتش سوریه با آن روبرو است از یک جنس نیستند، انواع مختلفی هستند که هر کدام مورد حمایت برخی از کشورها و گروه‌ها هستند. داعش یکی از گروه‌های تروریستی در سوریه است و باید توجه داشت که هر یک از گروه‌های تروریستی در این منطقه از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تاکید کرد: به نظر می‌رسد در چهار الی پنج ماه آینده، فعالیت داعش از نظر نظامی در سوریه به اتمام می رسد اما این گروه هم چنان دست به اقدامات انتحاری و امنیتی خواهد زد و احتمالا مبارزه با دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه از جمله جبهه النصره وقت بیشتری را از ارتش سوریه خواهد گرفت.

دسترسی سریع