ریاست سازمان بسیج سازندگی خبر داد: ساخت مسکن توسط بسیج سازندگی برای مددجویان بهزیستی +صوت

ریاست سازمان بسیج سازندگی عنوان کرد: تفاهم نامه ای با سازمان بهزیستی کشور داشتیم مبنی بر اینکه برای 1200 نفر از مددجویان که سرپرست خانوار ندارند ،مسکن بسازیم.

1396/09/05
|
11:00
|

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع زلزله در کرمانشاه ،با حضور سردار نعمان غلامی ریاست سازمان بسیج سازندگی به روی آنتن رفت.

سردار نعمان غلامی با بیان اینکه از مرحله اسکان موقت زلزله زدگان گذر کرده ایم و به دنبال اسکان موقت هستیم، گفت: از مرحله اسکان اضطراری عبور شد و دیگر نگرانی های اولیه که برای اسکان چادر و تهیه مایحتاج اولیه برای خانواده های زلزله زده نیاز بود، عبور شده و الان مرحله اسکان موقت که با کانکس ها است در حال اجرا است و هم قرار گاه خاتم الانبیا به صورت جهادی و انقلابی دارد کار می کند و هم کمک های مردمی و خودجوش در دادن و آوردن کانکس ها منطقه، شرایط خوبی را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به قراردادی بسیج سازندگی با سازمان بهزیستی برای ساخت خانه برای مددجویان، عنوان کرد: با توجه به اینکه مرحله ساخت خانه با تسهیلاتی که دولت پرداخت می کند، بر عهده خود مردم است و مددجویان سازمان بهزیستی از این برخوردار نیستند روز گذشته تفاهم نامه ای با مجموعه سازمان بهزیستی کشور داشتیم مبنی بر اینکه بسیج سازندگی برای 1200 نفر از مددجویان که سرپرست خانوار ندارند این کار را انجام دهد.

ریاست سازمان بسیج سازندگی با اظهار به اینکه در این زلزله اتفاق جدیدی در موضوع مدیریت بحران در مجموعه سپاه و بسیج رقم خورد که انصافا تا امروز هم جدید بود و هم کارایی خودش را نشان داد، گفت: از همان روز اول که مقام معظم رهبری فراخوان دادند که باید همه بروند به کمک، در همان لحظات اول سرلشکر جعفری حضور پیدا کردند و در درون مناطق زلزله زده اولین جلسه ویدیو کنفرانس را با سپاه های استانی برگزار کردند و دستور صادر شد که سریع وارد منطقه شوند.

وی افزود: با توجه به تقسیم کاری که انجام شده بود، تمام جغرافیای روستاهای آسیب دیده را بین سپاه های استانی تقسیم کردیم و استان ها مستقیما در کنار مردم قرارگاه زدند یعنی بچه های سازندگی، مهندسی، جهادی در آنجا قرارگاه زدند و چون بحث قطع آب، برق و مشکلات دیگر بود اینها محل رجوع مردم شدند ضمن اینکه کمک رسانی های عملی را انجام دادند سیستم های مردمی را فعال کردند، شورار و پایگاه و حوزه و دهیاری و معتمدین را ساماندهی کردند یعنی ما توانستیم در روستاها متولی برای ساماندهی اولیه بگذاریم.

سردار غلامی خاطرنشان کرد: حتی بچه های ما در روستاها خانه به خانه می گردند آنچه نیازمندی است شناسایی می کنند و از همانجا مستقیم از پشتیبانی استانشان تامین می کنند. یعنی ما یک خط ارتباطی بین استان و جغرافیای هدفی که در آن قرارگاه استانی تشکیل شده بود، برقرار کردیم.

وی با اشاره به همکاری بسیج سازندگی با قرارگاه خاتم الانبیا گفت: در مرحله ساخت سکوها در روستاهایی که مد نظر ما است و داریم کار می کنیم برآورد اولیه این است که بین 9500 تا 10 هزار واحد تخریبی وجود دارد که باید برای اینها کانکس زده شود و بعد هم اینها باید وارد کار اسکان دائم شوند ما در کنار اینها هستیم تا بتوانیم بخشی که برای مددجویان است، ایجاد کنیم اما در بخشی که قرارگاه خاتم وظیفه اسکان موقت را دارد بچه های بسیجی در کنار بچه های خاتم دارند کمک می کنند تا بتوانند این سکوها را سریع بسازند و این کانکس ها مستقر شوند تا مردم از زیر چادرها و هوای سردی که در پیش داریم وارد کانکس ها شوند.

ریاست سازمان بسیج سازندگی یکی از مشکلات را هماهنگی میاندستگاه مطرح کرد و گفت: گاهی اوقات ضوابط و مقررات مشکلاتی را برای هماهنگی های بین دستگاهی ایجاد می کند و سرعت کار را می گیرد.

دسترسی سریع