مدیر فنی سازمان بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی هزینه های پنهان دولت را کاهش می دهد

مدیر فنی سازمان بسیج سازندگی اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی کشور در سال های اخیر موفق شده تا به واسطه ی نیروهای جهادگر و مشارکت بسیاری از اهالی روستاها واحدهای کوچک تولیدی را در مناطق روستایی راه اندازی کرده و به اشتغال روستا کمک کند.

1396/11/22
|
09:59
|

برنامه از کویر تا دریا به مناسبت ایام الله دهه ی فجر با موضوع انقلاب اسلامی و محرومیت زدایی و تاسیس نهادهایی چون بهزیستی و کمیته امداد، با حضور مهران محمدی (مدیر فنی سازمان بسیج سازندگی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه مهران محمدی با اشاره به این که بسیج سازندگی از سال 79 با تدبیر مقام معظم رهبری شروع به کار کرد، گفت: اولین فعالیت های سازمان بسیج سازندگی با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی داوطلب در سطح کشور شکل گرفت.

وی همچنین در ادامه افزود: در طول سال ها فعالیت سازمان بسیج سازندگی توانسته تا 100 هزار پروژه مورد نیاز روستایان را به واسطه ی جمعیت جهادگر آغاز کرده و تمام کند.

مدیر فنی سازمان بسیج سازندگی با اشاره به ارتباط سازمان بسیج سازندگی با دولت، تصریح کرد: سازمان بسیج سازندگی کشور همواره سعی داشته تا به عنوان معین دستگاه های اجرایی به کاهش هزینه های پنهان دولت در طرح های اجرایی و زیرساختی کمک کند.

وی با اشاره به این که سازمان بسیج سازندگی زمینه های به کارگیری تخصص جوانان را در حوزه های مختلف فراهم می کند، اظهار داشت: حوزه ی زیرساخت های عمرانی کشور و کمک به وضعیت معاش جمعیت روستایی کشور از جمله مهم ترین اقداماتی از که بسیج به واسطه ی نیروهای جوان خود انجام می دهد.

مهران محمدی همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: سازمان بسیج سازندگی کشور در سال های اخیر موفق شده تا به واسطه ی نیروهای جهادگر و مشارکت بسیاری از اهالی روستاها واحدهای کوچک تولیدی را در مناطق روستایی راه اندازی کرده و به اشتغال روستا کمک کند.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: موضوع راه اندازی صنایع تبدیلی و صنایع کوچک در روستاها می تواند بهترین کمک برای وضعیت اشتغال و معاش جمعیت روستایی باشد، در حالی که جمعیت روستایی کشور امروزه از وضعیت معاش بسیار خوبی برخوردار نیستد.

فایل صوتی برنامه از کویر تا دریا از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام دهه ی فجر هر روز ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع