مدیریت سازندگی سازمان بسیج جامعه زنان: حمایت از کارگر ایرانی با خرید کالای داخلی میسر می شود

مدیریت سازندگی سازمان بسیج جامعه زنان گفت: باید تشنه حمایت از کالای ایرانی باشیم، چراکه کارگر و جوان ایرانی باید بر سر کار و دارای شغل باشد.

1397/02/01
|
11:42
|

ثریا نجفی، مدیریت سازندگی و کارآمدی سازمان بسیج جامعه زنان، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص نقش بسیج سازندگی در حمایت از تولید داخلی، اظهار کرد: هر کالایی که وارد یک کشور می شود در واقع فرهنگ جدیدی را به آن کشور می آورد که اگر این امر با فرهنگ کشور مذکور سازگاری نداشته باشد آسیب هایی را به جامعه وارد می کند.

وی افزود: هنوز به این باور نرسیده ایم که تولید کالای داخلی دارای کیفیت است و برای اینکه مورد استقبال مردم قرار بگیرد مارک خارجی بر روی آن حک می شود که این مسئله بسیار دردناکی است.

نجفی بیان کرد: برای اینکه از کالای ایرانی حمایت شود ابتدا باید بسترسازی در این زمینه صورت بگیرد به این معنا که کیفیت کالای ایرانی را بپذیریم و تشنه حمایت از کالای ایرانی باشیم، چراکه کارگر ایرانی باید بر سر کار و دارای شغل باشد زیرا بیکاری آسیب های اقتصادی و اجتماعی فراوانی را به بدنه جامعه وارد می کند.

مدیریت سازندگی و کارآمدی سازمان بسیج جامعه زنان گفت: در بحث فرهنگی و سازندگی بسیج جامعه زنان برنامه ها و فعالیت هایی اعم از اصلاح الگوی مصرف، بحث مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از کالای ایرانی را در سال گذشته انجام داده است.

وی با بیان اینکه توانمندی در بسیج برای انتقال و ایجاد باور نسبت به مصرف کالای ایرانی وجود دارد، توضیح داد: در دوسال گذشته در فضای اردوهای جهادی لیست کالاهای ایرانی با کیفیت مناسب را مشخص کردیم و توسط خواهران بسیجی این کالاها به مردم معرفی شد.

نجفی تصریح کرد: در بسیج سازندگی بخش از مشاغل خانگی را بانوان بد یا بی سرپرست انجام می دهند که شرایط خوبی از جمله بیمه، بازارهای خیریه و آموزش برای آنها درنظر گرفته شده است و با آموزش دارای مهارت می شوند که بر اساس تفاهمنامه با سازمان فنی و حرفه ای می توانند مدرک دریافت کرده و به دنبال آن وام و تسهیلات اخذ کنند.

مدیریت سازندگی و کارآمدی سازمان بسیج جامعه زنان در پایان گفت: تمام تلاش ما در فضای خانواده مخصوصا مدیران خانواده یعنی بانوان این است که آنها را به خرید و استفاده از کالای ایرانی هرچند کوچک و جزیی ترغیب کنیم.

دسترسی سریع