محمدی مطرح كرد: ضرورت به کارگیری ظرفیت عظیم جهادگری بسیج

معاون فنی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی گفت: تامین منابع در عرصه محرومیت زدایی بسیار با اهمیت است و از مسئولان می خواهیم از ظرفیت عظیم جهادگری به عنوان یک پتانسیل استفاده کنند.

1397/02/18
|
11:15
|

مهران محمدی، معاون فنی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص فعالیت های بسیج در مسیر سازندگی، اظهار کرد: بسیج سازندگی برای آنکه بتواند نقاط محروم را با استفاده از ظرفیت جهادگران تحت پوشش قرار دهد، تشکیل شد.

وی افزود: در سال 96 در حدود هشت هزار و 180 پروژه با اعتبار تقریبا هزار و 700 میلیارد ریال توسط جهادگران به انجام رسیده است و ما در حال رفتن به سمت استفاده از منابع غیردولتی هستیم که بتوانیم با مشارکت مردم در مناطق روستایی هزینه ها را کاهش بدهیم.

محمدی بیان کرد: با توجه به حوزه هایی که در سطح مناطق روستایی داریم اطلاعاتی را جمع آوری کرده و تشکیل بانک اطلاعاتی داده ایم و بعد پروژه هایی را تعریف می کنیم و منابع را از دستگاه های دولتی، خیرین و منابعی که بخش محرومیت زدایی سپاه به این بخش اختصاص داده با بهره گیری از نیروهای جهادی به انجام می رسانیم.

معاون فنی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی گفت: تامین منابع در عرصه محرومیت زدایی بسیار با اهمیت است و از مسئولان می خواهیم از ظرفیت عظیم جهادگری به عنوان یک پتانسیل استفاده کنند.

وی در خصوص برنامه بسیج برای حمایت از کالای ایرانی در سال 97 توضیح داد: ما در نظر داریم در اجرای پروژه های عمرانی به عنوان مثال در ساخت ابنیه تا جایی که امکان دارد از مصالح بومی منظقه متناسب با ضوابط فنی استفاده کنیم.

محمدی در خصوص چالش های حوزه فعالیت های عمرانی تصریح کرد: در حال حاضر کاهش روحیه جهادی در بخش حاکم بر سیستم های اجرایی یکی از چالش های ماست و موجب شده نتوانیم به نحو احسن از ظرفیت گروه های جهادی بهره ببریم.

معاون فنی و محرومیت زدایی بسیج سازندگی با اشاره به اینکه موازی کاری های در حوزه فعایت های عمرانی وجود دارد، گفت: اگر بخواهیم از ظرفیت نیروی انسانی استفاده ببریم طبیعتا باید هماهنگی های داخلی ما بین دستگاه ها صورت بگیرد که در حال حاضر این امر در سطح مطلوب قرار ندارد.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر با کمیته امداد امام و خیرین تفاهم نامه ای را منعقد کرده ایم که در سال 97 با همکاری آنها بتوانیم 10 هزار واحد را در سطح کشور در حوزه احداث و 20 هزار واحد هم در بخش تامین و بهسازی به ثمر برسانیم.

محمدی در پایان تاکید کرد: ما از دولت توقع داریم که از ظرفیت بسیج غافل نشوند و همچنین در بحث قانون اختیارات بسیج سازندگی بتوانیم کارگروهی را که در این راستا تشکیل شده را فعال کنیم تا شاهد تصمیماتی باشیم که پتانسیل موجود را به طور کامل به منصه ظهور برساند.

دسترسی سریع