سعیدی عنوان كرد: استانی شدن انتخابات؛ گامی برای جلوگیری از تبلیغات ناپسند نمایندگان

نماینده مجلس گفت: یکی از دلایل مطرح شدن طرح استانی شدن انتخابات این بود که یک گام به سمت ملی فکر کردن حرکت کنیم و از مفسده و تبلیغات و رفتارهای ناپسند برای جمع آوری رأی جلوگیری نمائیم.

1397/09/11
|
09:23
|

برنامه " گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو ویژه روز مجلس و با موضوع بررسی عملکرد کمیسیون فرهنگی مجلس در حوزه تقنین قوانین و پیگیری مصوبات با حضور محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

سعیدی در این برنامه اظهار داشت: از جمله وظایف ذاتی هر نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است اما در کنار این، یک وظیفه دیگر هم دارند و آن برقراری پل ارتباطی بین مسئولان رده بالا و مردم برای انتقال و پیگیری حل مشکلات آنهاست.

وی در ادامه مطلب گفت: بنده در مدت حضورم در مجلس شورای اسلامی سعی کردم این وظایف را به نحو احسن انجام دهم و مشکلات را به گوش مسئولان نظام برسانم. یکی از مشکلات اصلی منطقه ما، وضعیت بد دریاچه ارومیه است. در حال حاضر دریاچه ارومیه به یک بحران زیست محیطی و مشکل فرامنطقه ای تبدیل شده است چراکه شغل عمده مردم این منطقه کشاورزی است و در اثر همین موضوع، سطح آبهای زیرزمینی کاهش یافته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: با توجه به مشکلات شدید برخی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و در دیداری که با برخی از آنها داشتم، طرحی ارائه کردیم که خواهران شهدا یک مستمری داشته باشند که به لطف خداوند این طرح تصویب شد. علاوه براین، طرح دیگری ارائه نمودیم که جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی زیر 25 درصد که معمولاً با گذشت سن این مسئله در آن ها شدت می گیرد تحت پوشش قرار گیرند که خوشبختانه این طرح نیز مصوب شد.

سعیدی در این گفت و گوی فرهنگی بیان داشت: البته مشکلات این عزیزان با یک یا دو طرح کاملاً حل نمی شود اما به عنوان کمک معیشت، می تواند بخشی از مشکلات آنها را حل کند.

این نماینده مجلس همچنین با انتقاد از تبلیغات و رفتارهای ناپسند برخی نمایندگان در زمان انتخابات برای جمع آوری رأی مردم، عنوان کرد: یکی از دلایل مطرح کردن طرح استانی شدن انتخابات این بود که حداقل یک گام به سمت ملی فکر کردن حرکت کنیم و از مفسده ها و تبلیغات بیهوده و رفتارهای ناپسند برای جمع آوری رأی جلوگیری نمائیم.

دسترسی سریع