معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش خبر داد: اجرای 80 برنامه ملی و استانی در دهه فجر

کاظمی گفت: ما 80 برنامه ملی و استانی در سطح کشور داریم و رویکرد ما در این 80 برنامه، شعار محوری "افتخار به گذشته و امید به آینده " است.

1397/11/15
|
10:36

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع آموزش و پرورش و در ارتباط تلفنی با علیرضا کاظمی معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش و نماینده آموزش و پرورش در شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

کاظمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: ایام دهه فجر به عنوان یکی از مناسبت های ملی بزرگ و نقطه عطف انقلاب اسلامی است و فرصت های متعددی را از جمله در حوزه تربیتی و بصیرتی فراروی مردم و مسئولان و بویژه جامعه دانش آموزان ما نسبت به ارزش های انقلاب اسلامی قرار داده است.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مهم ترین برنامه های آموزش و پرورش در ایام الله دهه فجر تشریح کرد: ما 80 برنامه ملی و استانی در سطح کشور داریم. رویکرد ما در این 80 برنامه، شعار محوری "افتخار به گذشته و امید به آینده " است. روز شنبه زنگ انقلاب در تمام مدارس کشور به صدا درآمد و فضای شور و شعور انقلاب در سطح مدارس ایجاد شد.

این مقام مسئول یادآور شد: در اولین اقدام "نمایشگاه های مدرسه ای بر قله های افتخار" را در قالب چهل پوستر طراحی کردیم که در 100 هزار مدرسه کشور برگزار گردید و افتخارات نظام جمهوری اسلامی در این چهل سال به تصویر کشیده شد.

وی افزود: علاوه براین، روز گذشته برنامه بسیار زیبایی در مدرسه شاهد جالال آل احمد منطقه یک تهران با عنوان "جشنواره مدرسه انقلاب" اجرا شد که دانش آموزان گذشته و امروز انقلاب را روایتگری کردند.

کاظمی به رادیو گفت و گو گفت: ما در دهه فجر هفته سرود و تئاتر را با شعار "هر مدرسه یک سرود و هر مدرسه یک تئاتر" پایه ریزی کردیم تا فضای متنوع شادی در مدارس ایجاد شود. این برنامه امروز به صورت نمادین در یکی از مدارس افتتاح می شود و مدارس بنابر اقتضائات خود برای تقویت هویت ملی و دینی این برنامه را پیگیری می کنند.

نماینده آموزش و پرورش در شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی مطرح کرد: مسابقات ورزشی ، افتتاح بیش از 600 پروژه در سطح کشور و برنامه های متفاوت در سازمان بسیج دانش آموزی در حال انجام است. سازمان بسیج دانش آموزش طرح "مدرسه تمدن ساز" و نمایشگاه های "بر قله های عزت" را برگزار می کند. دیدار با خانواده های شهدا و غبارروبی مزار شهدا از دیگر برنامه هایی است که در این هفته اجرا خواهد شد.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش در مجله صبحگاهی رادیو گفت و گو اظهارکرد: یکی از مشکلات جامعه فعلی ما ارائه تعریف نادرست از مقوله شادی به جامعه است درصورتیکه شادی واقعی لذت درونی از معنویات و فضائل و نیکی هاست.

کاظمی تأکیدکرد: اگر تمرکزمان را بر توسعه فضائل اخلاقی و مهارت های دانش آموزان قرار دهیم خود به خود شادی و نشاط ایجاد خواهد شد البته در کنار این باید برنامه هایی هم اجرا شود تا هیجانات دانش آموزان تخلیه شود و شادی کنند.

وی با بیان اینکه بزرگترین استراتژی آموزش و پرورش، تحقق سند تحول بنیادین است گفت: بزرگ ترین هدف این سند دستیابی دانش آموزان به حیات طیبه و زندگی سعادتمند است. اقدامات مهمی در دو سال اخیر و بویژه در حوزه تغییرات محتوایی و ایجاد زیرساختها انجام داده است.

دسترسی سریع