دبیر جمعیت حامیان انقلاب: فضای مجازی در مقابل فضای اسلامی قرار دارد

کیهانیان گفت: امروز فضای مجازی در مقابل فضای اسلامی قرار گرفته و دشمن برای مقابله با معنویت ما که درونی است فضای مجازی را ایجاد کرده است.

1397/11/23
|
10:30
|

برنامه "هشتگ گفتگو" پیرامون موضوع اشاعه انقلاب اسلامی توسط فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با حضور مهندس روح الله مومن نسب تحلیلگر ارشد فضای مجازی و مهندس علی کیهانیان کارشناس علوم ارتباطات، پژوهشگر رسانه های نوین و دبیر جمعیت حامیان انقلاب از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

هشتگ گفتگو: در رابطه با چشم انداز انقلاب اسلامی در فضای مجازی بفرمایید؟

مومن نسب: انقلاب اسلامی تحقق پیدا کرد تا نشان دهد ما قادر به تشکیل حکومت در جهان و به دست گرفتن مدیریت اسلامی هستیم. همه افتخاراتی که در دنیا کسب کرده ایم به خاطر باور به ما «می توانیم» است.
از سال 1367 تاکنون ما دارای اینترنت و فضای مجازی هستیم، بعضی کشورها مواجهه فعالی با این فضا دارند و معتقدند که باید در این زمینه تولیدکننده باشند تا دیگران از آنها طلب کنند. ما نیز در فضای مجازی می توانیم حضور افتخار آمیزی داشته باشیم. شبکه ملی اطلاعات بدین معناست که اینترنت باید سریع، امن و ارزان باشد. هرگاه ما به استقلال برسیم یعنی برای تعامل با جهان آماده شده ایم و اگر در حوزه فضای مجازی اثرگذار باشیم جایگاه خوبی در جهان پیدا خواهیم کرد بنابراین باید به این سمت حرکت کنیم.

کیهانیان: جریان سلطه همواره در تلاش است تا از اشاعه فرهنگ ناب انقلاب اسلامی در جهان که به شکل محتوایی است جلوگیری کرده و همه کشورها را برای رسیدن به منافع خود سازماندهی کند. امروز فضای مجازی در مقابل فضای اسلامی قرار گرفته و دشمن برای مقابله با معنویت ما که درونی است فضای مجازی را ایجاد کرده و سعی دارد با تخریب فکری و فرهنگی کانون مقابله با جریان سلطه را از بین ببرد.
ما باید از فضای مجازی به نحو احسن استفاده کرده و جریان سازی کنیم. اشاعه تفکر شیعی و محتوایی که انسان ها را به سمت سعادت می برد باید هدف ما قرار بگیرد. دشمن شکل ساختاری این فضا را می داند و این درحالیست که تفکر اسلام دارای محتوایی غنی بوده و بهتر می تواند در فضای مجازی پیش رود.

هشتگ گفتگو: امروز نقطه قوت ما در فضای مجازی چیست؟

مومن نسب: نقطه قوت ما پیام و حرف و نگاه ما به فطرت انسانی است ما نمی گوییم که همه باید مسلمان شوند همانطورکه در جمهوری اسلامی اقلیت ها در وسط میدان تحقق انقلاب اسلامی حضور داشتند. مردم انقلاب اسلامی را به وجود آوردند و ما در فضای مجازی هم می توانیم بسیار موفق عمل کنیم.

هشتگ گفتگو: آیا با عدم همسویی می توان در فضای مجازی موفق بود؟

کیهانیان: بزرگ ترین رمز انقلاب شکوهمند اسلامی وحدت کلمه بود. اگر یک نفر حرفی بزند و همه قبول کنند نتیجه این مسئله استبداد است اما اگر ساختار فکری همه ارگان ها حرفی را بپذیرند این به معنای وحدت کلمه است که باید هدف ما قرار بگیرد.فضای مجازی در هدایت کلی دنیا شکل گرفته که اشاعه اخبار درست و غلط را برعهده دارد.

دسترسی سریع