صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

در گرماگرم کش و قوس های برجامی، اروپایی ها آن روی سکه بدعهدی امریکایی ها شدند و با تهدیدهای مختلف کلامی، زَبونی خود را در برابر تصمیمات جمهوری اسلامی به اثبات رساندند.

ایران که این روزها مصمم تر از همیشه بر تصمیمات خود ایستادگی می کند، می رود تا با پایین کشیدن فیتیله برجام، اقتدار هسته ای را بار دیگر بدست آورده و به غرب بفهماند که آقای منطقه کیست!
در همین راستا اصلی ترین مباحث سیاسی در رادیو گفت وگو به مسئله برجام و سیب و گلابی هایی پرداخت که امروز از فرط پوسیدگی آب انداخته و حتی ارزش لواشک شدن هم ندارد و کم کم باید جای خود را به کیک زرد بدهد. کیک زردی که به گفته سخنگوی سازمان انرژی اتمی در حال حاضر سقف غنی سازی 3,67 درصدی را شکسته و از آن عبور کرده ایم.

کمالوندی، معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفتگو با برنامه "بدون خط خوردگی" رادیو گفت و گو به نامه رئیس جمهور به طرف های برجام اشاره کرد و اظهار داشت: رئیس جمهور در این نامه متذکر شده است که اگر از فرصت هایی که از طرف ایران داده می شود، استفاده نکنید، جمهوری اسلامی ایران بر اساس مواردی که در برجام مطرح شده است، تعهدات خودش را کاهش می دهد و این کار در یک دوره دو ماهه عملا انجام شده است.

احتمال خروج ایران از NPT

فؤاد ایزدی با اشاره به طرح جدید فرانسه در قبال برجام تاکید کرد که ایران در صورت ادامه بدعهدی اروپا از NPT خارج می شود.

این استاد دانشگاه گفت: امریکا ذاتا به هیچ مذاکره ای معتقد نیست و صرفا قصد فشار حداکثری دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: فرانسوی ها در حال حاضر نقش پلیس خوب را ایفا می کنند؛ در مذاکرات این امریکا بود که نقش پلیس خوب را ایفا می کرد و این نقش، امروز به فرانسه رسیده و مدام جابجا می شود.

خصوصی سازی فسادزاست

احمد توکلی در تازه ترین اظهارنظر جنجالی خود اعلام کرده که در حال حاضر خصوصی سازی هم، به جزئی از عوامل فساد تبدیل شده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه ای در رادیو گفت وگو اضافه کرد: دولت اگر می خواهد در اقتصاد دخالت داشته باشد، باید حد و حدود خود را بشناسد و قلمرو خود را رعایت کند.

اینستکس قابل تحریم نیست

در پی برگزاری نشست بروکسل درباره ایران، حسن بهشتی پور با رادیو گفت وگو مصاحبه کرد و گفت: اینستکس قابل تحریم نیست.

این کارشناس سیاسی افزود: موگرینی صراحتا اعلام کرده مجموعه اقدامات ایران بمعنای نقض آشکار برجام نیست و اروپا به سمت مکانیزم ماشه نمی رود.

وی افزود: بعید می دانم تا زمانیکه اروپا، امریکا را مشارکت نداده و رضایت آن ها را جلب نکند، عملا بتواند کاری انجام دهد.

منافقین؛ مهره غربی ها

مشاور ستاد کل نیروهای مسلح گفت: گروهک تروریستی منافقین یکی از مهره های آمریکاست که سعی می کند علیه ملت ایران، کار کند.

سردار مسعود جزایری در مصاحبه با برنامه "بدون خط خوردگی" رادیو گفت وگو با اشاره به سابقه دیرینه وابستگی، خیانت و جنایت گروهک تروریستی منافقین گفت: وضعیت این گروهک در همدستی و همراهی صد در صدی با رژیم صدام در جنگ تحمیلی که سعی می کرد از طریق نفوذ و جاسوسی به دشمن خدمت کند و البته خساراتی را هم برای رزمندگان ما به بار آورد، آشکار است.

وی تصریح کرد: آخرین تصاویری که از این گروهک منتشر شده نشان می دهد که سعی در سم پاشی و القائات نادرست در ارائه گزارشات گمراه کننده دارند و به خصوص کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و در راس همه آمریکا و رژیم صهیونیستی، سعی می کنند از این گروهک بهره برداری کنند.

مرتبط با این خبر

  • از این امام زاده معجزه ای ساخته نیست

  • در پایبندی به برجام حفظ وحدت زیر پرچم جمهوری اسلامی اهمیت دارد

  • اروپایی‌ها در برجام بدون آمریکا کاری از پیش نخواهند برد

  • منافع اروپا در گرو ماندن در برجام و مهار ایران است

  • خروج آمریکا از برجام ریسک اقتصادی کشور را افزایش می دهد

  • اهداف تهران از اجرای گام به گام کاهش تعهدات برجامی

  • کاسبی دیپلماتیک اروپا...

  • روسیه دوست واقعی ایران نیست!

  • مسیر اشتباه وزیر خارجه آلمان...

  • اروپا متضمن امنیت خلیج فارس نیست