درپی انتشار برنامه "رویداد" جوابیه انجمن ملی لیزینگ ایران به یک ادعا

درپی انتشار خبر "سو استفاده شرکت های لیزینگ از کمبود خودرو صفر" مورخ 98/6/11 در برنامه "صبح و گفت وگو"، انجمن ملی لیزینگ ایران جوابیه ای صادر کرد.

1398/06/11
|
13:59
|

درپی انتشار خبر "سو استفاده شرکت های لیزینگ از کمبود خودرو صفر" مورخ 98/6/11 در برنامه "صبح و گفت وگو"، انجمن ملی لیزینگ ایران طی مطالبی ضمن رد ادعای حسن کریمی سنجری (کارشناس حوزه خودرو) در خصوص این شرکت ها جوابیه ای بدین شرح صادر کرد:


ایشان در خبر فوق اطلاعاتی اشتباه اعلام کرده اند. در بخشی از این خبر که گفته شده «برخی لیزینگ ها به جز لیزینگ های مربوط به شرکت های خودروساز از این فضا استفاده و تقلب کرده و با ثبت نام بخشی از پول ها را دریافت می کنند»

باید تاکید کرد که شرکت های لیزینگ موسساتی مالی اعتباری هستند که زیر نظر بانک مرکزی مجوز دریافت کرده اند. این شرکت ها به هیچ وجه اقدام به ثبت نام و پیش فروش خودرو به مردم نکرده و نمی کنند و فقط تسهیلاتی را بابت کالا در اختیار مشتریان می گذارند.

کارشناس مربوطه بدیهی ترین قانون را زیر سوال برده اند؛ بر اساس قانون شرکت های لیزینگ تا 70 درصد تسهیلات می دهند و موکدا اعلام می کنیم هیچگونه پیش فروشی در این حوزه اتفاق نمی افتد.


جوابیه این انجمن در فایل پیوست قابل رویت است.

دسترسی سریع