رادیو گفت وگو در هفته ای كه گذشت؛ از ماجرای دختر آبی تا رنگ لباس رانندگان سرویس مدارس...!

هفته های گذشته هنوز رفتار منفعلانه مسئولان در مقابل تحکم فیفا، حضور زنان را در ورزشگاه به معضل تبدیل نکرده بود. یکباره اما خودسوزی سحرخدایاری جریانی را راه انداخت که می رفت پروژه دختر آبی را به معضل تبدیل کند.

1398/07/04
|
17:03

ماهی بی رمق ضد انقلاب و رسانه های فارسی زبان عمر چندانی نکرد و با هوشیاری به موقع رسانه ملی، پرونده دختر آبی در نطفه خفه شد.

رادیو گفت وگو در این میان با ویژه برنامه ای دو ساعته تیر خلاص را بر دل این جریان آشوب طلب و مهر تاییدی در دروغِ دختر آبی زد.

در این رابطه مدیر پایش فضای مجازی در خبرگزاری صداوسیما با اشاره به جزئیات ماجرای دخترآبی گفت: مسیح علینژاد این پروژه را از آزادی های یواشکی استارت زد؛ در حقیقت پروژه دخترآبی برای اغتشاشات خیابانی کلید زده شد!

یک موج و جریان خام سحر خدایاری را به دختر آبی تبدیل و ضد جریان رسانه ملی، دروغ دختر آبی را مطرح کرد. یعنی هشتگ را در مقابل هشتگ، گزاره را در مقابل گزاره و پیام را مقابل پیام قرار داد و این یکی از پیچیده ترین روش هایی بود که رسانه ملی در فروکش دادن این پیام استفاده کرد.

کارشناس حوزه رسانه افزود: «دختر آبی یک پروژه اجتماعی سیاسی بود که رنگی امنیتی به خود گرفت. تا زمانیکه این قضیه در حد روشنفکران، اساتید دانشگاه و مدیران روزنامه ها و مسئولان کلان است، اتفاق ویژه ای نمی افتد اما وقتی یک مسئول دولتی به میان می آید، پروژه شتاب دهنده پیدا می کند. اگر یک معاون وزیر شتاب دهنده را تشکیل دهد، نوعی از پارادایم پیش روی ماست؛ اگر وزیر بیاید، نوعی دیگر است و اگر یک تیم ورزشی در اتصال به وزیر وارد میدان شود، شتاب دهنده ای دیگر ایجاد می شود.»

***بن بست شکنی تحریم ها توسط سپاه

سعید محمد با اشاره به اقدامات موثر این قرارگاه در کشور گفت: امروز با احداث "پالایشگاه ستاره خلیج فارس" شاهد بی نیازی کشور در بحث واردات بنزین هستیم که نه تنها مسئله واردات حل شد بلکه به صادرات نیز انجامیده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در خاتمه یادآور شد: با توسعه پارس جنوبی و احداث شش فاز، 150 میلیون متر مکعب گاز به شبکه گاز کشوری اضافه شد که علاوه بر افزایش ارزش افزوده کشور به بهبود وضعیت معیشتی و رفاه مردم نیز کمک خواهد کرد.

***دولت و بخش خصوصی اعتراض نکردند

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، مجلس را در قضیه تصویب یکباره قانون تجارت مقصر دانست و تاکید کرد: اتاق بازرگانی و دولت در جلسه حضور داشتند ولی هیچ اعتراضی نکردند.
این نماینده مجلس یادآور شد: «بنده در پاسخ به برادری که مدافع سر سخت این لایحه است و می گوید هیچ اشکالی بر آن مترتب نیست، گزارشی در سیما ارائه دادم که به سال 88 مربوط است که خود این برادر ده ها اشکال به این لایحه گرفته و گفته است که زیر و رو کردن کل مفاد قانون تجارت عاقلانه نیست(!)»

یک نماینده مخالف قانون تجارت با تاکید بر اینکه نماینده اتاق بازرگانی و دولت در زمان تصویب قانون تجارت هیچ اعتراضی نکردند و امروز ژست معترضان را گرفته اند، گفت: اگر اعتراضی صورت گرفته باشد نامم را عوض می کنم.

***رانندگان سرویس مدارس غیر متعارف لباس نپوشند

سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجا تأکید کرد: رانندگان سرویس مدارس از موزیک غیرمتناسب با دانش آموزان در داخل خودرو استفاده نکنند و سیگار هم نکشند.
این مقام مسئول با اشاره به تاثیرپذیری دانش آموزان از راننده سرویس متذکر شد: قرار است فرزندان ما در طول سال با یک خودرو به مدرسه بروند. بچه ها چشم و گوش تیزی دارند لذا رانندگان باید به خوبی رانندگی کنند و رفتارهای صحیح ترافیکی را به دانش آموزان انتقال دهند.

سرهنگ جهانی با اشاره به نقش پلیس راهنمایی و رانندگی در ارتقای آموزش و فرهنگ رانندگان سرویس مدارس گفت: 800 نفر از رانندگان سرویس مدارس روز گذشته در نمایشگاه بین المللی تهران حضور پیدا کردند و پلیس راهنمایی و رانندگی آموزش هایی در خصوص رفتار و گفتار آنها در مسیر رفت و برگشت به آنها ارائه کرد.

دسترسی سریع