شنونده ما باشید؛ حلول ربیع الاول؛ بهار اهل بیت(ع) همراه با رادیو گفت و گو

ویژه برنامه «بهار را می‌مانی» به مناسبت حلول ماه ربیع الاول و به یمن ولادت رسول اکرم (ص) سفیر وحدت و مهربانی از این شبکه رادیویی پخش خواهد شد.

1398/08/07
|
13:00
|

به گزارش رادیو گفت و گو، ماه «ربیع الاول» بهار ماه هاست چراکه در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده اند. میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى‌توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است.

چرا که او داناترین مخلوقات خداوند و برترین آنها و سرورشان و نزدیکترین آنها به خداوند و فرمانبردارترین آنها از او و محبوبترینشان نزد او مى‌باشد، این روز نیز برتر از سایر روزهاست و گویا روزى است که کاملترین هدیه ها، بزرگترین بخشش ها، شاملترین رحمتها، برترین برکتها، زیباترین نورها و مخفى ترین اسرار در آن پى ریزى شده است.

ماه ربیع الاول با رخداد ها‌ی مهم و مبارکی همچون میلاد امام صادق (ع)، هجرت پیامبر اکرم (ص) از مکه به مدینه، واقعه عظیم «لیلة‌المبیت»، شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت پربرکت حضرت بقیة اللّه (عج) همراه است.

حال که ماه محرم و صفر را با یاد عظمت آقا ابا عبدالله الحسین پشت سر گذاشتیم؛ با اندوه اشک ریختیم و دل تازه کردیم و بزرگ شدیم، از خزان غفلت به برکت اشک های محرم و صفر به بهار رسیدیم، اکنون وقت آن است که در این بهار به یمن رویش دوباریمان سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم.

رادیو گفت و گو نیز همزمان با این بهار نورانی و عرفانی ویژه برنامه «بهار را می‌مانی» با حضور حجت الاسلام امین کثیری، حجت الاسلام سعید شاه آبادی و حجت الاسلام رضا شاه آبادی را تقدیم مخاطبان این شبکه رادیویی می کند.

این برنامه با بررسی محورهای آغاز ربیع الاول و شروع دوباره و همچنبن ظهور امام زمان (عج) که رشده دهنده و شکوفا کننده بشریت است(اشاره به ربیع الانام بودن امام عصر(عج)) ساعت 18:00 هفتم آبان روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز به روی آنتن می رود.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

دسترسی سریع