صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم پژوهش، بار محتوایی برنامه های رادیو گفت وگو را به سمت علم و محور دانش سوق داد؛ البته این مناسبت باعث نشد که بحث برجام و مناسبت وحدت حوزه ودانشگاه مغفول بماند.

***علم بدون پژوهش خواهد مرد
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اشاره به اهمیت پژوهش در تمام ابعاد زندگی گفت: اگر پژوهش نباشد علم می میرد و لذا در حوزه علوم انسانی و کاربردی، آنچه به شکوفایی منتج می شود، پژوهش است.
قبادیان با بیان اینکه قدرت کشورها براساس علم و دانایی سنجیده می شود، تصریح کرد: «تا زمانیکه ارزش و اهمیت علم و پژوهش را ندانیم و برای آن هزینه نکنیم، دانش نخواهد توانست معضلات اجتماع و کشور را حل و فصل کند.»
وی همچنین با اشاره به نقش پژوهش در حل معضلات شهری گفت: «شهرسازی و فضاهای رفاهی بر اساس اصول علمی مبتنی نیست؛ در حالیکه روزانه به سرانه بناهای عمرانی افزوده می شود.»

***پژوهش در وزارت راه به زندگی و آسایش مردم گره خورده است
شکرچی زاده با اعلام اینکه مقوله مسکن و شهرسازی و حمل و نقل سهم بسیار مهمی در ایمنی و آسایش مردم دارد، افزود: تنوع حوزه تحقیقاتی ما گسترده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: «مسائل مرتبط با حمل و نقل را در حوزه پژوهش پیش می بریم که شامل راه و برنامه ریزی و نیز ایمنی و لجستیک است.»
شکرچی زاده با بیان اینکه قیر مناسب برای همه شرایط اقلیمی کشور تهیه شده است، تصریح کرد: «امید داریم استفاده از این روش به افزایش عمر مفید روسازی راه ها کمک کند.»


***پسران نیویورکی آب را به برجام گره زدند
هادی ثروتی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: فرض کنیم بخواهیم باب مذاکره را باز نگه داریم، با چه هدفی باید چنین کاری بکنیم، ‌چنانچه در مذاکرات برجام چیزی به دست نیاوردیم. آنچه در مذاکره بر ما گذشت، بیشتر کنترل، فریز و محدود در بحث هسته‌ای شدیم. برای چه موضوعی باید مسیر مذاکره را ادامه دهیم؟ از طرفی نباید از برجام هم خارج شویم، زیرا آنها بازی را شروع کردند و ما نباید از آنها با خروج بازی بخوریم و نباید بگذاریم به این راحتی از بازی خارج شوند.
عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: به قول آقایان کدخدامنش همه چیز حتی آب‌مان هم به برجام گره خورده است! لذا دولت کنونی همه چیز را با برجام می‌سنجند، مردم هم سخنان‌شان را می‌شنوند ولی مردمی که عاقل هستند را نمی‌توانیم فریب دهیم.

***مسئولان نظام باید به مبانی جمهوری اسلامی معتقد باشند
جانشین قرارگاه ثارالله تاکید کرد: کسانی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسوولیت بر عهده می گیرند باید به مبانی آن به طور کامل اعتقاد داشته باشند.
سردار اسماعیل کوثری، در مصاحبه برنامه «رویداد »رادیو گفت و گو، در مورد اظهارات اخیر سردار «عزیز جعفری» فرمانده سابق سپاه پاسداران در مورد لزوم حضور افرادی در مجلس که به مبانی نظام اعتقاد کامل داشته باشند و برخی واکنش‌ها نسبت به این اظهارات گفت: کسانی که در طول 40 سال گذشته از انقلاب اسلامی ضربه خورده‌اند همیشه علیه وفاداران انقلاب اسلامی و اظهارات آنها موضع می‌گیرند و این چیز جدیدی نیست.

***"لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" به مجلس می رود
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت "لایحه جامع تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" را ارائه کرده است.
ابتکار در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: کشور ما با وجود اینکه مورد خشونت و ترور و سخت ترین تحریم ها در طول سال پس از خروج آمریکا از برجام قرار گرفته اما مردم و دولت همچنان محکم ایستاده اند و مقاومت می کنند تا آسیبها به حداقل برسد.
این مقام مسئول متذکر شد: بخشی از اقدامات برای مبارزه با خشونت علیه زنان در حوزه قوانین و مقررات است که خوشبختانه ما این قوانین را داریم اما مجلس به دلیل ناکافی بودن برخی قوانین، طرح هایی مانند تشدید مجازات اسیدپاشی را ارائه و تصویب کرد.

***وحدت حوزه و دانشگاه با مراسم نمادین محقق نمی‌شود
روح‌الله حزیراوی گفت: امروز مراکزی برای گفت‌وگوی مشترک میان حوزه و دانشگاه وجود ندارد، یعنی وحدت حوزه و دانشگاه به یک مراسم نمادین تبدیل شده و یک فعالیت مستمر وجود ندارد.
مدرس حوزه و دانشگاه در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: در آن زمان اقتصاد خرد مطرح بوده است، چه میان دو نفر و چه در رابطه دو مجموعه حقوقی. لذا در نظریه‌ها، مباحث و طرح‌های آنها اقتصاد بین‌الملل وجود ندارد، اصلا درباره پدیده‌ای به نام پول جهانی یا پول اعتباری صحبتی نمی‌شود.

مرتبط با این خبر

  • از این امام زاده معجزه ای ساخته نیست

  • در پایبندی به برجام حفظ وحدت زیر پرچم جمهوری اسلامی اهمیت دارد

  • اروپایی‌ها در برجام بدون آمریکا کاری از پیش نخواهند برد

  • منافع اروپا در گرو ماندن در برجام و مهار ایران است

  • خروج آمریکا از برجام ریسک اقتصادی کشور را افزایش می دهد

  • اهداف تهران از اجرای گام به گام کاهش تعهدات برجامی

  • کاسبی دیپلماتیک اروپا...

  • روسیه دوست واقعی ایران نیست!

  • مسیر اشتباه وزیر خارجه آلمان...

  • اروپا متضمن امنیت خلیج فارس نیست